Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Pętla, karabinek i przyrząd asekuracyjny marki Singing Rock, czyli niezbędnik każdego alpinisty przemysłowego 0
Pętla, karabinek i przyrząd asekuracyjny marki Singing Rock, czyli niezbędnik każdego alpinisty przemysłowego

Alpinistyka przemysłowa to zawód niezwykle ryzykowny, wymagający od pracownika maksymalnego skupienia i ostrożności podczas wykonywania zadań na wysokościach. Kluczowe jest również doświadczenie, stosowne uprawnienia, określone cechy psychologiczne oraz odpowiednia kondycja fizyczna. W przypadku prac wysokościowych, oprócz czynników ludzkich, niezbędny jest także profesjonalny sprzęt, wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów, prosty w obsłudze i wygodny w użytkowaniu. Certyfikowane akcesoria z pewnością poprawią bezpieczeństwo pracy alpinisty oraz zminimalizują ryzyko wypadku.

Marka Singing Rock

Singing Rock to producent sprzętu wysokościowego wykorzystywanego we wspinaczce oraz pracach na wysokości. Marka od wielu lat stosuje najbardziej innowacyjne rozwiązania i wysokiej jakości materiały, dlatego produkty nią sygnowane zapewniają bezpieczeństwo i ergonomię pracy.

Niezawodne przyrządy do prac wysokościowych

Każdy renomowany sklep ze sprzętem alpinistycznym zapewne oferuje certyfikowane akcesoria dla pracowników wysokościowych marki Singing Rock. Niezastąpione będą zwłaszcza karabinki, pętle i przyrządy asekuracyjne.

Karabinek Hektor Triple to model o uniwersalnym zastosowaniu. Dzięki wykorzystanej w procesie produkcji technologii kucia na gorąco karabinek jest lekki, a jednocześnie wytrzymały. Jego ergonomiczny kształt dostosowuje się do dłoni, a duża powierzchnia umożliwia swobodne przesuwanie liny i zapobiega zużywaniu się sprzętu. W karabinku zastosowano potrójny zamek triple lock, który ułatwia wypinanie i wpinanie liny, oraz karbowane zamykanie umożliwiające zakręcanie zamka nawet w rękawiczkach. Wspomniany element wyposażenia można z powodzeniem wykorzystać podczas rekreacyjnej wspinaczki czy w trakcie prac wysokościowych, do asekuracji i zakładania stanowisk.

Pętla Eye Sling marki Singing Rock posiada specjalny atest do prac wysokościowych, a jej wytrzymałość określono na poziomie 30kn. Pętla wykonana jest bowiem z dwóch warstw materiału. Zewnętrzna powłoka ma kolor czerwony, dlatego każde uszkodzenie jej struktury jest natychmiast widoczne. Pętla przeszła testy zgodne z normami EN 354 oraz EN 795B dla urządzeń kotwiących, dlatego można wykorzystywać ją jako punkt stanowiskowy. Sklep ze sprzętem alpinistycznym oferuje ją w kilku rozmiarach: 60, 80, 120 oraz 150 cm.

Do asekuracji polecany jest przyrząd zaciskowy Back Up Singing Rock. Jest to uniwersalny element, który łączy w sobie trzy cechy charakterystyczne dla przyrządów asekuracyjnych. Nie wpływa to jednak negatywnie na jego wielkość i funkcjonalność. Montowany na linie, asekuruje pracownika, podczas przemieszczania się w dół i w górę. Jest również w stanie wyhamować nawet dynamiczne spadanie, zapobiegając w ten sposób uszkodzeniom ciała. Przyrząd spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa dla tego rodzaju elementów, minimalizując ryzyko wystąpienia wypadków w pracy na wysokościach.

Pętla, karabinek i przyrząd asekuracyjny marki Singing Rock, stanowią niezbędnik każdego alpinisty przemysłowego, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo oraz wydajność pracy. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl