Ostatnio na blogu
Alpinista przemysłowy – po czym poznać wykwalifikowanego fachowca?

Alpinizm przemysłowy to zajęcie równie ciekawe, jak i niebezpieczne. W związku z tym wymaga nie tylko szczególnych umiejętności i pewnych predyspozycji, ale również odpowiedniego zaplecza technicznego. Każdy, kto podejmuje się pracy na wysokościach, powinien zdawać sobie sprawę z ewentualnych zagrożeń. Mycie okien wieżowców, montowanie szyldów i reklam zewnętrznych czy odśnieżanie dachów to przykładowe zadania realizowane przez alpinistów przemysłowych. Jak jednak rozpoznać wykwalifikowanego specjalistę?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Podstawowe prace realizowane przez alpinistów przemysłowych przed rozpoczęciem nowego sezonu 0
Podstawowe prace realizowane przez alpinistów przemysłowych przed rozpoczęciem nowego sezonu

Prace wysokościowe to w świetle ustawy zadania wykonywane na powierzchniach znajdujących się minimum metr nad poziomem gruntu lub podłogi. Zaliczamy do nich wszelkiego rodzaju czynności remontowe, budowlane oraz inspekcyjne realizowane z użyciem rusztowań, drabin, czy też specjalistycznego sprzętu alpinistycznego. Ustawodawca, biorąc pod uwagę niebezpieczeństwo tychże prac, dopuszcza do nich wyłącznie osoby odpowiednio przeszkolone i posiadające wymagane pozwolenia. Zatem, jakie prace na wysokościach związane z przygotowaniem budynku przemysłowego do sezonu, wymagają zatrudnienia profesjonalnych alpinistów przemysłowych?

Prace na wysokościach – podstawowe zadania realizowane przez alpinistów przemysłowych

Mycie szyb na wysokości to bez wątpienia jedno z najczęstszych zadań powierzanych alpinistom przemysłowym. W zależności od wysokości budynku wymaga ono użycia różnego rodzaju sprzętów naziemnych (np. drabin, podnośników) lub też profesjonalnych akcesoriów alpinistycznych. Alpiniści przemysłowi najczęściej wykorzystują opuszczane równolegle do elewacji platformy lub też specjalne, jednoosobowe ławeczki. W przypadku, gdy mycie okien na wysokości ma się odbywać w ciężko dostępnych miejscach, prawdopodobnie konieczna będzie asekuracja pracowników technik wspinaczkowych.

Mycie okien na wysokości z całą pewnością nie powinno być powierzane amatorom. W tym przypadku bardzo istotny jest przede wszystkim aspekt prawny. Osoby nieprzeszkolone i nieposiadające odpowiednich kursów w świetle prawa nie powinny być dopuszczane do tego typu prac. Ich zatrudnianie obarczone jest sankcjami karnymi, co jest szczególnie istotne w momencie, gdy dojdzie do wypadku. Po drugie, mycie szyb na wysokości wymaga użycia profesjonalnych środków chemicznych dedykowanych do konkretnych typów powierzchni i sprzętu czyszczącego (np. rozpylacze nisko- i wysokociśnieniowych, ściągaczki, skrobaki, kije teleskopowe).

Końcówka zimowego sezonu to czas, w którym właściciele różnorodnych obiektów zaczynają myśleć o ich przygotowaniu na nadchodzącą porę roku. Wśród realizowanych prac wysokościowych największy procent stanowią usługi związane z myciem okien oraz czyszczeniem elewacji. W każdym przypadku powinni wykonywać je wykwalifikowani i doświadczeni alpiniści przemysłowi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl