Ostatnio na blogu
Uprzęże i szelki wspinaczkowe – czym charakteryzują się wysokojakościowe produkty?

Uprząż asekuracyjna jest podstawowym elementem wyposażenia każdego wspinacza, speleologa czy też pracownika wysokościowego. Na rynku znaleźć można wiele ich odmian i modeli zróżnicowanych pod względem ceny, właściwości czy materiału wykonania. Czym zatem charakteryzują się uprzęże najwyższej jakości, które gwarantują maksimum bezpieczeństwa podczas wspinaczki? 

Prace na wysokości wykonywane przez alpinistów przemysłowych a zasady BHP

Ogólne przepisy BHP są najbardziej restrykcyjne dla branż, w których ryzyko wypadku jest relatywnie duże. Skutkuje to m.in. większym prawdopodobieństwem kontroli uprawnionego organu. Ewentualne zaniedbania prowadzą do wielu nieprzyjemnych konsekwencji, a ujawnienie nawet drobnych uchybień grozi wysoką grzywną. Oznacza to zatem, że bezwzględnie każdy pracownik musi być wyposażony i przeszkolony adekwatnie do swoich służbowych obowiązków.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Polecane akcesoria marki Sorbo do mycia i czyszczenia elewacji – przegląd rozwiązań 0
Polecane akcesoria marki Sorbo do mycia i czyszczenia elewacji – przegląd rozwiązań

Nowoczesne budownictwo stawia na imponujące elewacje wykonane ze szkła oraz metalu. Bezpośrednim skutkiem takiego trendu jest dynamiczny rozwój rynku usług alpinistyki przemysłowej. Tym samym wzrasta również zapotrzebowanie na profesjonalne środki oraz akcesoria czyszczące. Zdecydowanym liderem na tym polu jest amerykańska firma Sorbo.

Podstawowe akcesoria wykorzystywane do czyszczenia elewacji

Uchwyty, listwy oraz myjki bawełniane należą do podstawowych akcesoriów niezbędnych do profesjonalnego czyszczenia wielkopowierzchniowych elewacji. Można je pokrótce scharakteryzować na przykładzie produktów oferowanych przez markę Sorbo:

  • Uchwyt aluminiowy SORBO – wyróżnia się niską masą, wygodną rączką pokrytą powłoką o właściwościach antypoślizgowych oraz systemem szybkiego mocowania i zwalniania listwy czyszczącej.
  • Listwa aluminiowa CORBA SORBO – występuje w różnych wersjach długościowych (od 30 do 75 cm) i charakteryzuje się niską masą, plastikowymi zabezpieczeniami bocznymi chroniącymi czyszczoną elewację budynku oraz wyprofilowanymi rowkami umożliwiającymi przekładanie przyciętej gumy (znacznie redukuje to koszty eksploatacji gum).
  • Myjka bawełniana SORBO – występuje w 3 wersjach długościowych (45, 55 oraz 60 cm) i odznacza się wysokim współczynnikiem chłonności. Dodatek mikrofibry zapobiega tworzeniu się smug, a niewielkie pady znajdujące na się końcach myjki, znacznie ułatwiają usuwanie większych zanieczyszczeń.

Gumy wymienne do ściągaczek

Gumy montowane w listwach myjek są głównym elementem, który ulega stopniowemu zużyciu podczas intensywnej eksploatacji. Z tego powodu z ekonomicznego punktu widzenia, bardzo ważne jest wykorzystywanie gum o dużej wytrzymałości, wyposażonych w system podłużnych nacięć. Produkty tego typu pozwalają na odrywanie zużytych fragmentów, dlatego nie wymagają tak częstej wymiany.

Specjaliści zdecydowanie polecają myjki, listwy i uchwyty aluminiowe marki Sorbo. W przypadku kompletowania sprzętu do mycia i czyszczenia elewacji warto postawić również na wysokojakościowego gumy wymienne do ściągaczek, które pozwolą znacząco zredukować koszt realizacji prac.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl