Ostatnio na blogu
Powłoka antygraffiti – podstawowe właściwości

Współcześnie graffiti jest swojego rodzaju sztuką, a zarazem nieodłącznym elementem przestrzeni miejskiej. Z tego względu niejednokrotnie artyści na specjalną prośbę władz miasta uświetniają swymi dziełami opuszczone fabryki czy budynki ze zniszczoną elewacją. Twórczość grafficiarzy w większości przypadków jest jednak problematyczna. Tworzą bowiem malowidła w miejscach niedozwolonych lub na prywatnych obiektach, a ich późniejsze usuwanie wiąże się z ogromnymi kosztami oraz ryzykiem trwałego uszkodzenia danej powierzchni.

Alpinizm przemysłowy a pandemia koronawirusa

Alpinizm przemysłowy, zwany również przemysłowym dostępem linowym, jest bardzo ważną gałęzią gospodarki. Inwestorzy sięgają po firmy alpinistyczne wszędzie tam, gdzie ze względów bezpieczeństwa oraz czynników ekonomicznych, wykorzystanie innych metod dostępu wysokościowego jest niemożliwe. Zatem, czy epidemia koronawirusa wywołującego infekcję COVID-19 wpłynęła w jakimś stopniu na przedsiębiorstwa, które w zakresie swoich usług mają prace na wysokości?

Alpinista przemysłowy – po czym poznać wykwalifikowanego fachowca?

Alpinizm przemysłowy to zajęcie równie ciekawe, jak i niebezpieczne. W związku z tym wymaga nie tylko szczególnych umiejętności i pewnych predyspozycji, ale również odpowiedniego zaplecza technicznego. Każdy, kto podejmuje się pracy na wysokościach, powinien zdawać sobie sprawę z ewentualnych zagrożeń. Mycie okien wieżowców, montowanie szyldów i reklam zewnętrznych czy odśnieżanie dachów to przykładowe zadania realizowane przez alpinistów przemysłowych. Jak jednak rozpoznać wykwalifikowanego specjalistę?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Polecane akcesoria marki Sorbo do mycia i czyszczenia elewacji – przegląd rozwiązań 0
Polecane akcesoria marki Sorbo do mycia i czyszczenia elewacji – przegląd rozwiązań

Nowoczesne budownictwo stawia na imponujące elewacje wykonane ze szkła oraz metalu. Bezpośrednim skutkiem takiego trendu jest dynamiczny rozwój rynku usług alpinistyki przemysłowej. Tym samym wzrasta również zapotrzebowanie na profesjonalne środki oraz akcesoria czyszczące. Zdecydowanym liderem na tym polu jest amerykańska firma Sorbo.

Podstawowe akcesoria wykorzystywane do czyszczenia elewacji

Uchwyty, listwy oraz myjki bawełniane należą do podstawowych akcesoriów niezbędnych do profesjonalnego czyszczenia wielkopowierzchniowych elewacji. Można je pokrótce scharakteryzować na przykładzie produktów oferowanych przez markę Sorbo:

  • Uchwyt aluminiowy SORBO – wyróżnia się niską masą, wygodną rączką pokrytą powłoką o właściwościach antypoślizgowych oraz systemem szybkiego mocowania i zwalniania listwy czyszczącej.
  • Listwa aluminiowa CORBA SORBO – występuje w różnych wersjach długościowych (od 30 do 75 cm) i charakteryzuje się niską masą, plastikowymi zabezpieczeniami bocznymi chroniącymi czyszczoną elewację budynku oraz wyprofilowanymi rowkami umożliwiającymi przekładanie przyciętej gumy (znacznie redukuje to koszty eksploatacji gum).
  • Myjka bawełniana SORBO – występuje w 3 wersjach długościowych (45, 55 oraz 60 cm) i odznacza się wysokim współczynnikiem chłonności. Dodatek mikrofibry zapobiega tworzeniu się smug, a niewielkie pady znajdujące na się końcach myjki, znacznie ułatwiają usuwanie większych zanieczyszczeń.

Gumy wymienne do ściągaczek

Gumy montowane w listwach myjek są głównym elementem, który ulega stopniowemu zużyciu podczas intensywnej eksploatacji. Z tego powodu z ekonomicznego punktu widzenia, bardzo ważne jest wykorzystywanie gum o dużej wytrzymałości, wyposażonych w system podłużnych nacięć. Produkty tego typu pozwalają na odrywanie zużytych fragmentów, dlatego nie wymagają tak częstej wymiany.

Specjaliści zdecydowanie polecają myjki, listwy i uchwyty aluminiowe marki Sorbo. W przypadku kompletowania sprzętu do mycia i czyszczenia elewacji warto postawić również na wysokojakościowego gumy wymienne do ściągaczek, które pozwolą znacząco zredukować koszt realizacji prac.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl