Ostatnio na blogu
Alpinizm przemysłowy – korzenie i historia profesji

Alpinizm przemysłowy to dziedzina wywodząca się z alpinizmu górskiego uprawianego z pasji. W dawnych czasach prace na wysokości gwarantowały niezależność finansową, bez konieczności podejmowania zatrudnienia przez cały rok. Jak zatem w dzisiejszych czasach kształtują się realia alpinizmu przemysłowego?

Podstawowe obowiązki alpinisty przemysłowego na jesień

Alpinizm przemysłowy to praca, która polega na wykonywaniu zadań wysokościowych z wykorzystaniem różnorodnych technik wspinaczkowych. Pełnia sezonu dla alpinistów przypada na miesiące letnie, ale wiele prac wykonuje się również jesienią. Wszystko uzależnione jest od pogody – alpiniści nie pracują przy gwałtownym wietrze i silnych opadach deszczu, ale niska temperatura czy duża wilgotność zazwyczaj nie jest przeszkodą.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Polecane akcesoria marki Sorbo do mycia i czyszczenia elewacji – przegląd rozwiązań 0
Polecane akcesoria marki Sorbo do mycia i czyszczenia elewacji – przegląd rozwiązań

Nowoczesne budownictwo stawia na imponujące elewacje wykonane ze szkła oraz metalu. Bezpośrednim skutkiem takiego trendu jest dynamiczny rozwój rynku usług alpinistyki przemysłowej. Tym samym wzrasta również zapotrzebowanie na profesjonalne środki oraz akcesoria czyszczące. Zdecydowanym liderem na tym polu jest amerykańska firma Sorbo.

Podstawowe akcesoria wykorzystywane do czyszczenia elewacji

Uchwyty, listwy oraz myjki bawełniane należą do podstawowych akcesoriów niezbędnych do profesjonalnego czyszczenia wielkopowierzchniowych elewacji. Można je pokrótce scharakteryzować na przykładzie produktów oferowanych przez markę Sorbo:

  • Uchwyt aluminiowy SORBO – wyróżnia się niską masą, wygodną rączką pokrytą powłoką o właściwościach antypoślizgowych oraz systemem szybkiego mocowania i zwalniania listwy czyszczącej.
  • Listwa aluminiowa CORBA SORBO – występuje w różnych wersjach długościowych (od 30 do 75 cm) i charakteryzuje się niską masą, plastikowymi zabezpieczeniami bocznymi chroniącymi czyszczoną elewację budynku oraz wyprofilowanymi rowkami umożliwiającymi przekładanie przyciętej gumy (znacznie redukuje to koszty eksploatacji gum).
  • Myjka bawełniana SORBO – występuje w 3 wersjach długościowych (45, 55 oraz 60 cm) i odznacza się wysokim współczynnikiem chłonności. Dodatek mikrofibry zapobiega tworzeniu się smug, a niewielkie pady znajdujące na się końcach myjki, znacznie ułatwiają usuwanie większych zanieczyszczeń.

Gumy wymienne do ściągaczek

Gumy montowane w listwach myjek są głównym elementem, który ulega stopniowemu zużyciu podczas intensywnej eksploatacji. Z tego powodu z ekonomicznego punktu widzenia, bardzo ważne jest wykorzystywanie gum o dużej wytrzymałości, wyposażonych w system podłużnych nacięć. Produkty tego typu pozwalają na odrywanie zużytych fragmentów, dlatego nie wymagają tak częstej wymiany.

Specjaliści zdecydowanie polecają myjki, listwy i uchwyty aluminiowe marki Sorbo. W przypadku kompletowania sprzętu do mycia i czyszczenia elewacji warto postawić również na wysokojakościowego gumy wymienne do ściągaczek, które pozwolą znacząco zredukować koszt realizacji prac.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl