Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Powłoka antygraffiti – podstawowe właściwości 0
Powłoka antygraffiti – podstawowe właściwości

Współcześnie graffiti jest swojego rodzaju sztuką, a zarazem nieodłącznym elementem przestrzeni miejskiej. Z tego względu niejednokrotnie artyści na specjalną prośbę władz miasta uświetniają swymi dziełami opuszczone fabryki czy budynki ze zniszczoną elewacją. Twórczość grafficiarzy w większości przypadków jest jednak problematyczna. Tworzą bowiem malowidła w miejscach niedozwolonych lub na prywatnych obiektach, a ich późniejsze usuwanie wiąże się z ogromnymi kosztami oraz ryzykiem trwałego uszkodzenia danej powierzchni.

Zapobieganie graffiti

Producenci zadbali o możliwość łatwego usuwania graffiti z miejsc niepożądanych, oferując specjalne środki zapobiegające trwałemu wnikaniu farby w głąb powierzchni. Powłoka antygraffiti po rozprowadzeniu na narażonym na ataki grafficiarzy podłożu tworzy gęstą, śliską warstwę ochronną, z której bez trudu można usunąć niechciane dzieła artystów ulicznych.

Na rynku dostępne są powłoki różniące się długością okresu działania – tracone, półtrwałe i trwałe. Powłoka tracona jest zdecydowanie najtańszym wariantem. Jest nieszkodliwa dla podłoża, a do zmywania z niej farby wystarczy myjka ciśnieniowa z gorącą wodą. Ze względu na fakt, iż niekorzystne warunki atmosferyczne przyśpieszają zużycie powłoki, można uznać ją za stosunkowo nietrwałą. Regularnie należy więc nanosić na daną powierzchnię nową warstwę preparatu. Stosuje się ją w przypadku podłoża tynkowego, betonowego lub z cegły oraz do zabezpieczania rzeźb i pomników. Powłoki trwałe i półtrwałe cechują się z kolei wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. W tym przypadku dostępne są różne warianty wykończenia – w macie, połysku lub kolorze. Przeznaczone są one do wszelkiego rodzaju powierzchni szklanych, stalowych, ceramicznych lub epoksydowych. Ze względu na długi czas działania i podwyższoną trwałość (nawet do 20 lat), jest to najdroższy rodzaj powłok.

Graffiti w dzisiejszych czasach jest sztuką, która dodaje blasku najbardziej ponurym dzielnicom miast czy pojedynczym, zaniedbanym budynkom. Z drugiej strony, często uprawiana jest ona przez społeczność, której głównym zajęciem jest po prostu dewastacja prywatnych obiektów. Specjalne powłoki są łatwym w użyciu i skutecznym, a zarazem dyskretnym zabezpieczeniem przed graffiti. Pozwalają również zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy właścicielom budynków, które stały się ofiarami tego rodzaju wandalizmu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl