Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Praca alpinisty przemysłowego w warunkach zimowych 0
Praca alpinisty przemysłowego w warunkach zimowych

Alpinista przemysłowy to osoba, która pracuje na dużych wysokościach, na przykład myjąc okna w wieżowcach czy naprawiając fasady budynków. Właśnie tego rodzaju czynności najczęściej kojarzone są ze wspomnianą profesją. Jednak, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakres obowiązków należących do alpinisty przemysłowego jest znacznie szerszy i bardziej różnorodny. Czym dokładnie zajmują się osoby pracujące w tym fachu zimą? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

Alpinista przemysłowy - nie tylko mycie okien

Jak już wspomniano, alpiniści przemysłowi wynajmowani są nie tylko do prac porządkowych na wysokościach. Zajmują się także rozwieszaniem wielkoformatowych reklam i bilbordów na budynkach czy słupach, pracami montażowymi urządzeń elektrycznych na dużych wysokościach, wymianą szyb czy konserwacją anten. Muszą być to ludzie o dużej sprawności fizycznej, niejednokrotnie dysponujący wiedzą typowo techniczną, a co najważniejsze pozbawieni lęku wysokości.

Zimowe warunki

Pracy dla alpinisty przemysłowego nie brakuje również zimą. Najczęściej wykonują oni usługi związane z odśnieżaniem dachów budynków, ponieważ zalegająca na dachach pokrywa śnieżna może uszkadzać ich konstrukcję. Nie tylko śnieg, ale również obszerne tafle lodu czy pokaźne sople mogą stanowić poważne zagrożenie. Profesjonalne firmy alpinistyczne dysponują specjalnym sprzętem, który ułatwia i skraca czas wykonywania tego typu usług. Niejednokrotnie oferują one również porządkowanie terenu wokół budynku, odśnieżanie go oraz wywóz śniegu i lodu.

Alpinista przemysłowy podczas wykonywania swoich obowiązków zimą, musi szczególnie zwracać uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych. Niska temperatura, silny wiatr oraz zaśnieżone czy oblodzone powierzchnie mogą bowiem okazać się bardzo zdradliwe.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl