Ostatnio na blogu
Wiosenne porządki, czyli wszystko o alpinistycznym myciu okien

Obecny trend na projektowanie budynków z dużą ilością przeszklonych powierzchni sprawia, że mycie okien tradycyjnymi sposobami staje się niemożliwe. Dotyczy to wielu wieżowców, biurowców, galerii handlowych, a czasami nawet nowoczesnych, prywatnych domów. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na usługę alpinistycznego mycia okien.

Lina alpinistyczna, czyli podstawowe wyposażenie w pracy na wysokościach

Alpinizm przemysłowy jest dość ryzykownym, ale jednocześnie bardzo dochodowym zajęciem. Do tego, aby zostać alpinistą, w większości przypadków wystarczy podstawowy kurs wspinaczki linowej. Niestety, o ile na takim kursie nauczymy się technik podchodzenia, zjeżdżania oraz bezpiecznego zakładania stanowisk, o tyle nie zawsze nasza wiedza zostanie uzupełniona o kwestie związane ze sprzętem.

Alpiniści przemysłowi polecają – uprząż asekuracyjna Profi Worker III marki Singing Rock

Wspinaczka i prace alpinistyczne wymagają ogromnej wiedzy, doskonałej sprawności fizycznej, doświadczenia oraz nerwów ze stali. Podstawą wszelkich prac wykonywanych na wysokościach jest jednak sprawdzony, funkcjonalny i bezpieczny sprzęt. Alpiniści przemysłowi zgodnie wskazują w tym przypadku firmę Singing Rock, która w swej ofercie posiada m.in. karabinki, kaski, ławeczki czy uprzęże.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Praca alpinisty przemysłowego w warunkach zimowych 0
Praca alpinisty przemysłowego w warunkach zimowych

Alpinista przemysłowy to osoba, która pracuje na dużych wysokościach, na przykład myjąc okna w wieżowcach czy naprawiając fasady budynków. Właśnie tego rodzaju czynności najczęściej kojarzone są ze wspomnianą profesją. Jednak, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakres obowiązków należących do alpinisty przemysłowego jest znacznie szerszy i bardziej różnorodny. Czym dokładnie zajmują się osoby pracujące w tym fachu zimą? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

Alpinista przemysłowy - nie tylko mycie okien

Jak już wspomniano, alpiniści przemysłowi wynajmowani są nie tylko do prac porządkowych na wysokościach. Zajmują się także rozwieszaniem wielkoformatowych reklam i bilbordów na budynkach czy słupach, pracami montażowymi urządzeń elektrycznych na dużych wysokościach, wymianą szyb czy konserwacją anten. Muszą być to ludzie o dużej sprawności fizycznej, niejednokrotnie dysponujący wiedzą typowo techniczną, a co najważniejsze pozbawieni lęku wysokości.

Zimowe warunki

Pracy dla alpinisty przemysłowego nie brakuje również zimą. Najczęściej wykonują oni usługi związane z odśnieżaniem dachów budynków, ponieważ zalegająca na dachach pokrywa śnieżna może uszkadzać ich konstrukcję. Nie tylko śnieg, ale również obszerne tafle lodu czy pokaźne sople mogą stanowić poważne zagrożenie. Profesjonalne firmy alpinistyczne dysponują specjalnym sprzętem, który ułatwia i skraca czas wykonywania tego typu usług. Niejednokrotnie oferują one również porządkowanie terenu wokół budynku, odśnieżanie go oraz wywóz śniegu i lodu.

Alpinista przemysłowy podczas wykonywania swoich obowiązków zimą, musi szczególnie zwracać uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych. Niska temperatura, silny wiatr oraz zaśnieżone czy oblodzone powierzchnie mogą bowiem okazać się bardzo zdradliwe.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl