Ostatnio na blogu
Uprzęże i szelki wspinaczkowe – czym charakteryzują się wysokojakościowe produkty?

Uprząż asekuracyjna jest podstawowym elementem wyposażenia każdego wspinacza, speleologa czy też pracownika wysokościowego. Na rynku znaleźć można wiele ich odmian i modeli zróżnicowanych pod względem ceny, właściwości czy materiału wykonania. Czym zatem charakteryzują się uprzęże najwyższej jakości, które gwarantują maksimum bezpieczeństwa podczas wspinaczki? 

Prace na wysokości wykonywane przez alpinistów przemysłowych a zasady BHP

Ogólne przepisy BHP są najbardziej restrykcyjne dla branż, w których ryzyko wypadku jest relatywnie duże. Skutkuje to m.in. większym prawdopodobieństwem kontroli uprawnionego organu. Ewentualne zaniedbania prowadzą do wielu nieprzyjemnych konsekwencji, a ujawnienie nawet drobnych uchybień grozi wysoką grzywną. Oznacza to zatem, że bezwzględnie każdy pracownik musi być wyposażony i przeszkolony adekwatnie do swoich służbowych obowiązków.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Praca alpinisty przemysłowego w warunkach zimowych 0
Praca alpinisty przemysłowego w warunkach zimowych

Alpinista przemysłowy to osoba, która pracuje na dużych wysokościach, na przykład myjąc okna w wieżowcach czy naprawiając fasady budynków. Właśnie tego rodzaju czynności najczęściej kojarzone są ze wspomnianą profesją. Jednak, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakres obowiązków należących do alpinisty przemysłowego jest znacznie szerszy i bardziej różnorodny. Czym dokładnie zajmują się osoby pracujące w tym fachu zimą? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

Alpinista przemysłowy - nie tylko mycie okien

Jak już wspomniano, alpiniści przemysłowi wynajmowani są nie tylko do prac porządkowych na wysokościach. Zajmują się także rozwieszaniem wielkoformatowych reklam i bilbordów na budynkach czy słupach, pracami montażowymi urządzeń elektrycznych na dużych wysokościach, wymianą szyb czy konserwacją anten. Muszą być to ludzie o dużej sprawności fizycznej, niejednokrotnie dysponujący wiedzą typowo techniczną, a co najważniejsze pozbawieni lęku wysokości.

Zimowe warunki

Pracy dla alpinisty przemysłowego nie brakuje również zimą. Najczęściej wykonują oni usługi związane z odśnieżaniem dachów budynków, ponieważ zalegająca na dachach pokrywa śnieżna może uszkadzać ich konstrukcję. Nie tylko śnieg, ale również obszerne tafle lodu czy pokaźne sople mogą stanowić poważne zagrożenie. Profesjonalne firmy alpinistyczne dysponują specjalnym sprzętem, który ułatwia i skraca czas wykonywania tego typu usług. Niejednokrotnie oferują one również porządkowanie terenu wokół budynku, odśnieżanie go oraz wywóz śniegu i lodu.

Alpinista przemysłowy podczas wykonywania swoich obowiązków zimą, musi szczególnie zwracać uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych. Niska temperatura, silny wiatr oraz zaśnieżone czy oblodzone powierzchnie mogą bowiem okazać się bardzo zdradliwe.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl