Ostatnio na blogu
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności.

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Wygoda noszenia, właściwie dobrany rozmiar i dostosowanie do charakteru czynności wykonywanych na wysokościach to podstawowe właściwości, jakie musi posiadać kask dla alpinisty przemysłowego. Najlepszy będzie kask lekki i komfortowy, który zapewni jednocześnie maksimum bezpieczeństwa.

Sklepy ze sprzętem alpinistycznym oferują rozmaite kaski, czym jednak kierować się przy ich wyborze?

Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor

Alpinistyka przemysłowa to profesja wymagająca odpowiednich uprawnień, specjalistycznego sprzętu oraz długoletniego doświadczenia i dużej sprawności fizycznej. Do prac, które wykonywane są na wysokościach przez alpinistów, należy przykładowo mycie okien i elewacji, naprawy fasad, konserwacja anten czy instalacja billboardów. Jaki sprzęt będzie niezbędny do realizacji tego rodzaju zadań?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Praca alpinisty przemysłowego w warunkach zimowych 0
Praca alpinisty przemysłowego w warunkach zimowych

Alpinista przemysłowy to osoba, która pracuje na dużych wysokościach, na przykład myjąc okna w wieżowcach czy naprawiając fasady budynków. Właśnie tego rodzaju czynności najczęściej kojarzone są ze wspomnianą profesją. Jednak, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakres obowiązków należących do alpinisty przemysłowego jest znacznie szerszy i bardziej różnorodny. Czym dokładnie zajmują się osoby pracujące w tym fachu zimą? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

Alpinista przemysłowy - nie tylko mycie okien

Jak już wspomniano, alpiniści przemysłowi wynajmowani są nie tylko do prac porządkowych na wysokościach. Zajmują się także rozwieszaniem wielkoformatowych reklam i bilbordów na budynkach czy słupach, pracami montażowymi urządzeń elektrycznych na dużych wysokościach, wymianą szyb czy konserwacją anten. Muszą być to ludzie o dużej sprawności fizycznej, niejednokrotnie dysponujący wiedzą typowo techniczną, a co najważniejsze pozbawieni lęku wysokości.

Zimowe warunki

Pracy dla alpinisty przemysłowego nie brakuje również zimą. Najczęściej wykonują oni usługi związane z odśnieżaniem dachów budynków, ponieważ zalegająca na dachach pokrywa śnieżna może uszkadzać ich konstrukcję. Nie tylko śnieg, ale również obszerne tafle lodu czy pokaźne sople mogą stanowić poważne zagrożenie. Profesjonalne firmy alpinistyczne dysponują specjalnym sprzętem, który ułatwia i skraca czas wykonywania tego typu usług. Niejednokrotnie oferują one również porządkowanie terenu wokół budynku, odśnieżanie go oraz wywóz śniegu i lodu.

Alpinista przemysłowy podczas wykonywania swoich obowiązków zimą, musi szczególnie zwracać uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych. Niska temperatura, silny wiatr oraz zaśnieżone czy oblodzone powierzchnie mogą bowiem okazać się bardzo zdradliwe.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl