Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Prace, przy których warto wykorzystać podnośnik koszowy 0
Prace, przy których warto wykorzystać podnośnik koszowy

Prace na wysokościach wiążą się z oczywistym ryzykiem. Popularne zastosowanie rusztowań nie daje gwarancji stabilności i nie gwarantuje bezpieczeństwa pracowników. Jak o nie zadbać? Popularnym rozwiązaniem są podnośniki koszowe. Jaka jest ich specyfika i do czego się ich używa?

Ogólne dane techniczne

Bardzo ważne są ogólne parametry podnośnika. W pracach na wysokościach ważna przede wszystkim jest wysokość robocza. Wynajmujemy podnośnik MULTITEL MTE 270, który pozwala na wykonywanie pracy na wysokości nawet 27 m. Atutem dobrego podnośnika jest wyciągarka linowa, która pozwala na osiągnięcie dużych wysokości. Warto wybierać modele, które mają szeroki wysięg do tyłu (najbardziej odpowiednie to 12,8 – 17 m) oraz na boki (10,4 – 13,5 m).

Żeby pracownik czuł się bezpiecznie, jego ruchy nie mogą być skrępowane. Dlatego należy wybrać odpowiedni wymiar i wagę kosza. Maksymalny udźwig powinien wynosić średnio 230 kg. Kolejnym ważnym elementem wyposażenia podnośnika koszowego jest stopień obrotu kosza. Najlepszym rozwiązaniem są te, których obrót wynosi 90 + 90 stopni, a zakres pracy wieży obrotowej to mniej więcej 40 stopni.

Kiedy używać podnośnika koszowego?

Podnośnik koszowy może zostać wykorzystany do wykonywania wielu prac. Codziennie spotykamy się z bilbordami reklamowymi czy plakatami zawieszonymi na wysokich budynkach. Żeby móc sprawnie i bezpiecznie wykonać pracę, niezbędny jest do tego odpowiedni sprzęt. Ale to nie jedyne jego zastosowanie. Podnośniki koszowe wykorzystywane są także do realizacji usług z sektora alpinistyki przemysłowej. Do zadań tej branży należy m.in. mycie okien, fasad, w zimie odśnieżanie dachów. Dodatkowo sprzęt ten wykorzystywany jest w sektorze energetyki, do naprawy sieci energetycznych, ale także do montażu oświetlenia zewnętrznego. Podnośnik koszowy często użytkowany jest przy wykończeniach dekarskich, do montażu rynien i innych elementów.

Na rynku obecnie pojawia się wiele ofert wynajmu podnośnika koszowego, jednak warto wybrać dobry sprzęt o wysokich parametrach i niewysokiej cenie. Jeśli szukasz odpowiedniego podnośnika koszowego, sprawdź możliwości podnośnika MULTITEL MTE 270.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl