DlaAlpinisty.pl ul. Stawki 3, 00-193 Warszawa

Pranie wykładzin – jak zrobić to dobrze i skutecznie? 0
Pranie wykładzin – jak zrobić to dobrze i skutecznie?

Wykładzina to doskonały sposób na pokrycie powierzchni podłogi. Pełni zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne. Aby służyła jak najdłużej, należy regularnie ją czyścić przy pomocy odpowiednich środków i sprzętów. Podpowiadamy, jak to zrobić. 

Dlaczego pranie wykładziny ma tak duże znaczenie?

Regularne czyszczenie wykładziny to czynność, która pozwala zachować ją w dobrym stanie. Dzięki temu dobrze się prezentuje i zdobi wnętrze. Wygląd to jednak nie wszystko. W wykładzinie łatwo gromadzi się kurz, alergeny oraz inne zanieczyszczenia. Codzienne chodzenie po niej sprawia, że brud dociera w głąb włókien i choć regularne odkurzanie pozwala pozbyć się sporej ilości zanieczyszczeń, niestety nie zlikwiduje ich całkowicie. Z tego względu warto raz na jakiś czas nie tylko odkurzyć wykładzinę, ale również ją wyprać. Nawet jeśli nie widzisz żadnych plam, wewnątrz wykładziny znajduje się wiele brudu, który bez podjęcia interwencji może spowodować trwałe uszkodzenia w strukturze materiału.

Środki chemiczne przeznaczone do prania wykładziny

Na rynku dostępna jest chemia do czyszczenia wykładzin, dywanów i innych tekstyliów. Pozwala skutecznie usunąć zabrudzenia, również te, które dotarły w głąb materiału. Przy wyborze tego typu artykułów zwróć jednak uwagę na ich przeznaczenie. Preparaty tworzone są z myślą o różnych tworzywach. Niektóre łatwiej chłoną zabrudzenia, inne z kolei są delikatne i wymagają ostrożności.

Tego typu środki zakupisz w formie płynów i proszków. Ceny preparatów nie są wysokie, a szeroki wybór pozwoli Ci znaleźć produkt dopasowany idealnie do Twoich potrzeb. Dostępne są także środki, których zadaniem jest usunięcie konkretnych zabrudzeń np. tłuszczu. Świetnie sprawdzają się także neutralizatory zapachów, które znajdą zastosowanie m.in. w domach ze zwierzętami.

Profesjonalne pranie wykładziny przez firmę

Chemia do czyszczenia nie jest jedynym skutecznym rozwiązaniem. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie masz możliwości samodzielnego wyprania wykładziny, możesz skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się czyszczeniem tego typu nawierzchni. Firma dysponuje odpowiednim sprzętem i chemią, co pozwoli usunąć zarówno kurz, alergeny, bakterie, przykre zapachy, jak i wszelkie ślady użytkowania. Jest to rozwiązanie polecane w szczególności tym osobom, które posiadają wykładziny w dużych rozmiarach. Ich samodzielne wyczyszczenie może być trudne, a powierzenie tego zadania profesjonalistom gwarantuje skuteczność i zaoszczędzenie czasu. 

W naszej ofercie znajdziesz specjalistyczne preparaty do wykładzin, które nie tylko czyszczą, ale również pielęgnują i ożywiają kolory. Dzięki nim uzyskasz doskonały efekt usunięcia brudu i plam nawet z głębszych warstw tkanin.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl