Ostatnio na blogu
Jak działa powłoka antygraffiti?

Pod nazwą graffiti kryją się przekazy wizualne stworzone - najczęściej - za pomocą sprayu. Jest to jeden z popularnych aktów wandalizmu. Pojawiają się najczęściej na obiektach różnego rodzaju, takich jak budynki użyteczności publicznej, mosty, podziemne przejścia, estakady, a nawet prywatne domy czy samochody. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Predyspozycje i kompetencje niezbędne do pracy na wysokości 0
Predyspozycje i kompetencje niezbędne do pracy na wysokości

O predyspozycjach niezbędnych do wykonywania pracy alpinisty przemysłowego napisano już bardzo wiele. Jednak większość tekstów dotyczy braku lęku wysokości, umiejętności zachowania zimnej krwi w sytuacjach niebezpiecznych oraz ponadprzeciętnej sprawności fizycznej i kondycji. Tymczasem w pracy na wysokości przydają się także inne cechy i umiejętności, o których często się zapomina.

Umiejętność planowania

Przygotowanie dobrego planu jest jedną z podstawowych czynności pozwalających na obniżenie ryzyka wystąpienia nieprzewidywanych i niebezpiecznych zdarzeń. Dlatego umiejętność przygotowywania kompleksowych planów prowadzenia prac jest jedną z podstawowych kompetencji profesjonalnych alpinistów przemysłowych.

Planowanie jest zadaniem wymagającym dużej dokładności i dbałości o szczegóły. I dlatego właśnie te dwie cechy powinny charakteryzować osoby planujące karierę w tym niebezpiecznym zawodzie.

Konsekwencja podczas wykonywania prac

Równie ważna jak przygotowanie jest konsekwentna egzekucja planu. Wymaga ona żelaznej konsekwencji i dużej cierpliwości podczas konserwacji sprzętu oraz prowadzenia prac.

Trzymanie się wyznaczonej kolejności i określonego harmonogramu prowadzenia prac umożliwia minimalizację potencjalnego ryzyka. Dzięki temu praca alpinisty przemysłowego staje się bezpieczniejsza. Choć należy uczciwie przyznać, że nawet najlepsze przygotowania i konsekwencja w realizacji zadań nigdy nie spowoduje całkowitego wyeliminowania potencjalnych zagrożeń, bo te są nierozerwalnie związane z zawodem wspinacza.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl