Ostatnio na blogu
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności.

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Wygoda noszenia, właściwie dobrany rozmiar i dostosowanie do charakteru czynności wykonywanych na wysokościach to podstawowe właściwości, jakie musi posiadać kask dla alpinisty przemysłowego. Najlepszy będzie kask lekki i komfortowy, który zapewni jednocześnie maksimum bezpieczeństwa.

Sklepy ze sprzętem alpinistycznym oferują rozmaite kaski, czym jednak kierować się przy ich wyborze?

Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor

Alpinistyka przemysłowa to profesja wymagająca odpowiednich uprawnień, specjalistycznego sprzętu oraz długoletniego doświadczenia i dużej sprawności fizycznej. Do prac, które wykonywane są na wysokościach przez alpinistów, należy przykładowo mycie okien i elewacji, naprawy fasad, konserwacja anten czy instalacja billboardów. Jaki sprzęt będzie niezbędny do realizacji tego rodzaju zadań?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Predyspozycje i kompetencje niezbędne do pracy na wysokości 0
Predyspozycje i kompetencje niezbędne do pracy na wysokości

O predyspozycjach niezbędnych do wykonywania pracy alpinisty przemysłowego napisano już bardzo wiele. Jednak większość tekstów dotyczy braku lęku wysokości, umiejętności zachowania zimnej krwi w sytuacjach niebezpiecznych oraz ponadprzeciętnej sprawności fizycznej i kondycji. Tymczasem w pracy na wysokości przydają się także inne cechy i umiejętności, o których często się zapomina.

Umiejętność planowania

Przygotowanie dobrego planu jest jedną z podstawowych czynności pozwalających na obniżenie ryzyka wystąpienia nieprzewidywanych i niebezpiecznych zdarzeń. Dlatego umiejętność przygotowywania kompleksowych planów prowadzenia prac jest jedną z podstawowych kompetencji profesjonalnych alpinistów przemysłowych.

Planowanie jest zadaniem wymagającym dużej dokładności i dbałości o szczegóły. I dlatego właśnie te dwie cechy powinny charakteryzować osoby planujące karierę w tym niebezpiecznym zawodzie.

Konsekwencja podczas wykonywania prac

Równie ważna jak przygotowanie jest konsekwentna egzekucja planu. Wymaga ona żelaznej konsekwencji i dużej cierpliwości podczas konserwacji sprzętu oraz prowadzenia prac.

Trzymanie się wyznaczonej kolejności i określonego harmonogramu prowadzenia prac umożliwia minimalizację potencjalnego ryzyka. Dzięki temu praca alpinisty przemysłowego staje się bezpieczniejsza. Choć należy uczciwie przyznać, że nawet najlepsze przygotowania i konsekwencja w realizacji zadań nigdy nie spowoduje całkowitego wyeliminowania potencjalnych zagrożeń, bo te są nierozerwalnie związane z zawodem wspinacza.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl