Ostatnio na blogu
Kolce przeciw ptakom jako skuteczne rozwiązanie problemu!

Można być miłośnikiem zwierząt, a nawet ornitologii, jednak pomimo tego chyba każdy rozumie, jak wielkie szkody mogą wyrządzić ptasie odchody w połączeniu z parapetami, gzymsami, rynnami i dachami, na których zwierzęta te uwielbiają przesiadywać. Dla przeciętnego "Kowalskiego" jest to konieczność regularnego czyszczenia okien i parapetów, a nieraz też odrestaurowania elewacji budynku.

Predyspozycje i kompetencje niezbędne do pracy na wysokości

O predyspozycjach niezbędnych do wykonywania pracy alpinisty przemysłowego napisano już bardzo wiele. Jednak większość tekstów dotyczy braku lęku wysokości, umiejętności zachowania zimnej krwi w sytuacjach niebezpiecznych oraz ponadprzeciętnej sprawności fizycznej i kondycji. Tymczasem w pracy na wysokości przydają się także inne cechy i umiejętności, o których często się zapomina.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Predyspozycje i kompetencje niezbędne do pracy na wysokości 0
Predyspozycje i kompetencje niezbędne do pracy na wysokości

O predyspozycjach niezbędnych do wykonywania pracy alpinisty przemysłowego napisano już bardzo wiele. Jednak większość tekstów dotyczy braku lęku wysokości, umiejętności zachowania zimnej krwi w sytuacjach niebezpiecznych oraz ponadprzeciętnej sprawności fizycznej i kondycji. Tymczasem w pracy na wysokości przydają się także inne cechy i umiejętności, o których często się zapomina.

Umiejętność planowania

Przygotowanie dobrego planu jest jedną z podstawowych czynności pozwalających na obniżenie ryzyka wystąpienia nieprzewidywanych i niebezpiecznych zdarzeń. Dlatego umiejętność przygotowywania kompleksowych planów prowadzenia prac jest jedną z podstawowych kompetencji profesjonalnych alpinistów przemysłowych.

Planowanie jest zadaniem wymagającym dużej dokładności i dbałości o szczegóły. I dlatego właśnie te dwie cechy powinny charakteryzować osoby planujące karierę w tym niebezpiecznym zawodzie.

Konsekwencja podczas wykonywania prac

Równie ważna jak przygotowanie jest konsekwentna egzekucja planu. Wymaga ona żelaznej konsekwencji i dużej cierpliwości podczas konserwacji sprzętu oraz prowadzenia prac.

Trzymanie się wyznaczonej kolejności i określonego harmonogramu prowadzenia prac umożliwia minimalizację potencjalnego ryzyka. Dzięki temu praca alpinisty przemysłowego staje się bezpieczniejsza. Choć należy uczciwie przyznać, że nawet najlepsze przygotowania i konsekwencja w realizacji zadań nigdy nie spowoduje całkowitego wyeliminowania potencjalnych zagrożeń, bo te są nierozerwalnie związane z zawodem wspinacza.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl