Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Przygotuj się do sezonu! Przegląd wyposażenia alpinisty przemysłowego 0
Przygotuj się do sezonu! Przegląd wyposażenia alpinisty przemysłowego

Prace na wysokościach zawsze są wymagające. W szczególności, jeśli chodzi o alpinistów przemysłowych. Ponieważ właśnie rozpoczyna się sezon najintensywniejszych prac, warto przeprowadzić przegląd wyposażenia. Jakość akcesoriów odgrywa istotną rolę i przekłada się na komfort oraz bezpieczeństwo pracy.

Szpej

W żargonie wspinaczkowym istnieje określenie „szpej”. Oznacza ono nic innego, jak całość wyposażenia wykorzystywanego przez alpinistę. Oprzyrządowanie to ma zastosowanie także w sektorze przemysłowym. W zasadzie nie istnieje duża różnica pomiędzy sprzętem dla jednej, czy drugiej grupy odbiorców. Praca na wysokościach zawsze wiąże się z potrzebą korzystania z odpowiednich lin, jak również oprzyrządowania zjazdowego, asekuracyjnego czy zacisków. Poszczególne elementy mają za zadanie chronić alpinistę przed upadkiem z dużej wysokości. Z uwagi na tak dużą odpowiedzialność, bardzo ważne jest, aby zakupione akcesoria posiadały odpowiednie atesty. Niezbędny jest także kask. Oczywiście nawet najlepsza uprząż na uchroni przed upadkiem, jeśli alpinista zapomni o zasadach bezpieczeństwa.

Niezbędne wyposażenie alpinisty przemysłowego

Do elementów podstawowych, bez których nie można wykonywać pracy na wysokościach, należą:

  • przyrządy zjazdowe oraz asekuracyjne – pozwalają na przemieszczanie się pomiędzy wysokościami i zapewniają bezpieczeństwo,
  • piersiowy przyrząd zaciskowy – umożliwia podchodzenie na linie, dostępny dla osób prawo i leworęcznych,
  • pełna uprząż, wyposażona w kolucho zjazdowe, asekuracyjne oraz dwa boczne, które zapewniają pracę w podparciu,
  • kask roboczy,
  • bloczki wykorzystywane podczas wciągania oraz opuszczania,
  • absorber energii, którego zadaniem jest asekuracja i absorbcja energii na wypadek upadku,
  • płanieta – umożliwia podchodzenie na linie bez kontaktu ze ścianą
  • karabinki z zaczepami,
  • osłona na linię – uniemożliwia jej przecięcie w przypadku obecności ostrych elementów.

Na każdy z tych elementów, w tym ich stan, należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ odgrywają istotną rolę w przypadku tworzenia systemu zabezpieczeń podczas wykonywania pracy na wysokościach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl