Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Przyrządy asekuracyjne podczas wspinaczki - postaw na jakość! 0
Przyrządy asekuracyjne podczas wspinaczki - postaw na jakość!

W trakcie wspinaczki bezpieczeństwo jest priorytetem. Dlatego przed rozpoczęciem przygody ze wspinaniem się, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Profesjonalny trening wspinaczkowy w bezpiecznym środowisku, który pozwala przetestować sprzęt alpinistyczny, zapoznać się z nim i opanować zasady poprawnego używania go, może uratować życie wspinającej się osoby. Na poziom bezpieczeństwa wpływa także jakość użytkowanego sprzętu, dlatego wspinaczka wymaga też sięgania po najlepszej jakości sprzęt, na przykład akcesoria od Rock Empire, zwłaszcza w trakcie wspinaczek na bardziej wymagających odcinkach.

Jak działają przyrządy asekuracyjne i do czego jest potrzebny sprzęt alpinistyczny?

Alpinistyczne przyrządy zjazdowe i asekuracyjne są niezbędne niezależnie od tego, czy wspinasz się wyczynowo czy amatorsko. Są też niezbędnym elementem wyposażenia każdego alpinisty przemysłowego. Asekuracja może się odbywać z góry lub z dołu. Wykorzystuje się tu przyrządy i rolki zjazdowe z hamulcem, umożliwiające zatrzymanie się w razie oderwania się od ściany lub zsunięcia się po skończonej wspinaczce. Przyrządy asekuracyjne i zjazdowe to wszystkie elementy, które ułatwiają to zadanie, od linek, przez monitory, aż po hamulce linowe. 

O czym trzeba pamiętać, wybierając wyposażenie dla alpinistów?

Rock Empire to nie tylko kompleksowe zaopatrzenie, ale także profesjonalne doradztwo w zakresie doboru sprzętu. Elementy asekuracyjne powinny być dopasowane do wagi i możliwości osoby wspinającej się, a także do warunków panujących na danej ścianie. Przed wspinaczką trzeba się przygotować nie tylko do wspinania, ale także do wspinania po określonym terenie. 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl