DlaAlpinisty.pl ul. Stawki 3, 00-193 Warszawa

Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 0
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Szerokie zastosowanie i atestowana jakość

Poszukując idealnej przyssawki, warto zwrócić uwagę na takie parametry, które będą stanowiły o różnych możliwościach jej zastosowania. Pośród wielu ofert dostępnych na rynku, na uwagę z pewnością zasługują akcesoria wyłącznie certyfikowane, takie jak np. przyssawka Veribor.  Może być ona wykorzystywana nie tylko podczas transportu dużych tafli szkła, ale i innych płaskich oraz ciężkich elementów, takich jak różnego rodzaju płyty metalowe, drewniane, kamienne czy plastykowe. Jak się okazuje, powierzchnie przenoszonych przedmiotów wcale nie muszą być idealnie gładkie. Zależnie od wybranego egzemplarza przyssawek, dopuszcza się chropowatość, falistość a nawet powierzchnie fakturowane – ważne jest jednak, aby w jak najwyższym stopniu pozostawały one gazoszczelne.

Przegląd akcesoriów

Zależnie od tego, jak duża okazuje się być powierzchnia przenoszonej tafli, rekomenduje się zastosowanie przyssawek pojedynczych, podwójnych lub nawet potrójnych. Warto również sprawdzić przewidywany udźwig oraz średnicę powierzchni przyssawek poszczególnych modeli. Innym kryterium wyboru może być też sposób zasilania (ręczny, akumulatorowy czy zasilanie z sieci). Na rynku dostępne są też modele wyposażone we wskaźnik próżni, dzięki któremu możliwa jest ciągła obserwacja mocy przytwierdzenia ssawek. Zasada działania pozostaje jednak zawsze taka sama – mocowanie przyssawek do powierzchni odbywa się na zasadzie wytworzenia próżni.

Wysokiej jakości przyssawki do szyb Veribor pozwalają zachować komfort pracy oraz bezpieczeństwo. Ich nieprzeciętna funkcjonalność w połączeniu z niewygórowaną ceną sprawiają, że w całej swej prostocie pozostają one akcesoriami niezbędnymi dla wszelkiego rodzaju prac wykonywanych w budownictwie i alpinistyce przemysłowej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl