Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Rdza na elementach fasady wieżowca – zadanie dla alpinisty przemysłowego 0
Rdza na elementach fasady wieżowca – zadanie dla alpinisty przemysłowego

Wieżowce posiadają wiele metalowych elementów konstrukcyjnych, na których z czasem osiada rdza wskutek negatywnego oddziaływania czynników atmosferycznych (zwłaszcza deszczu i promieniowania UV). Musi być ona regularnie usuwana, ponieważ zagraża stabilności całego budynku. Najlepiej powierzyć to zadanie alpinistom przemysłowym, czyli fachowcom perfekcyjnie przygotowanym do pracy na dużej wysokości. 

Odpowiedni sprzęt to podstawa

Rdza rozwijająca się na fasadzie wieżowca znacznie obniża żywotność metalowych struktur, a dodatkowo powoduje, że łączniki i inne komponenty tracą swój estetyczny wygląd. Jeśli właściciel obiektu nie zadba o jej eliminację, to w skrajnym przypadku może dojść do poważnej katastrofy budowlanej. Dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest zatrudnienie alpinisty przemysłowego z uprawieniami, który dysponuje dobrą sprawnością fizyczną, konkretnymi cechami charakterologicznymi (odpornością na stres, rzetelnością, zdrowym rozsądkiem) oraz doświadczeniem w realizowaniu czynności na wysokości kilkudziesięciu czy nawet kilkuset metrów. Taki specjalista ma również dostęp do atestowanego sprzętu alpinistycznego gwarantującego szybkie i bezpieczne przeprowadzenie operacji. Mowa o wytrzymałych linach, uprzęży roboczej, karabinkach, bloczkach, przyrządach podchodzeniowych i zjazdowych czy kasku ochronnym. Poza tym podczas usuwania rdzy alpinista wykorzystuje szereg profesjonalnych akcesoriów czyszczących. Zaliczamy do nich m.in.:

  • myjkę ciśnieniową 
  • szlifierkę wyposażoną w dysk ścierny
  • kij teleskopowy z regulacją długości 
  • szczotkę tarczową ze splecionymi drutami

Dedykowane preparaty chemiczne ułatwiają pracę

Przy likwidowaniu rdzawych zacieków i plam z fasad wieżowców bardzo ważną rolę odgrywają oczywiście środki chemiczne. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się preparaty o potrójnym działaniu, które skutecznie wiążą cząsteczki rdzy, wytwarzają barierę dla tlenu i wilgoci, a także dogłębnie wnikają w strukturę metalu, zapobiegając ponownej korozji. Są to w większości produkty żelowe - bezproblemowe w nakładaniu i nie spływające z pionowych elementów. 

Do odrdzewiania wysokiego budynku warto z pewnością zaangażować wykwalifikowanego alpinistę przemysłowego. Może on przeprowadzić cały proces szybko i jednocześnie bez narażania siebie ani postronnych osób na niebezpieczeństwo.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl