Ostatnio na blogu
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności.

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Wygoda noszenia, właściwie dobrany rozmiar i dostosowanie do charakteru czynności wykonywanych na wysokościach to podstawowe właściwości, jakie musi posiadać kask dla alpinisty przemysłowego. Najlepszy będzie kask lekki i komfortowy, który zapewni jednocześnie maksimum bezpieczeństwa.

Sklepy ze sprzętem alpinistycznym oferują rozmaite kaski, czym jednak kierować się przy ich wyborze?

Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor

Alpinistyka przemysłowa to profesja wymagająca odpowiednich uprawnień, specjalistycznego sprzętu oraz długoletniego doświadczenia i dużej sprawności fizycznej. Do prac, które wykonywane są na wysokościach przez alpinistów, należy przykładowo mycie okien i elewacji, naprawy fasad, konserwacja anten czy instalacja billboardów. Jaki sprzęt będzie niezbędny do realizacji tego rodzaju zadań?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Rola uprzęży w pracy alpinisty przemysłowego 0
Rola uprzęży w pracy alpinisty przemysłowego

Wieżowce oraz pięknie oszklone biurowce w naszych miastach nie są niczym dziwnym. Trend ten naturalnie pociąga za sobą potrzebę rozwoju branży oferującej usługi alpinizmu przemysłowego. Branży, która jest w stanie zapewnić realizację zadań takich jak mycie okien na wysokościach, czy konserwacja kilkusetmetrowej wysokości fasad. Zatem przyjrzyjmy się bliżej pracy alpinisty przemysłowego oraz sprzętowi, z którego podczas tej pracy korzysta.

Uprząż alpinistyczna - podstawa bezpieczeństwa w pracy alpinisty

Pracy alpinisty przemysłowego niejako z definicji jest pracą na wysokości, a co za tym idzie pracą wymagającą odpowiedniego, profesjonalnego zabezpieczenia przed upadkiem. Funkcję taką w głównej mierze pełni uprząż alpinistyczna stanowiąca podstawowy element ochrony osobistej alpinisty.

Konieczność korzystania z uprzęży alpinistycznych reguluje rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. W dokumencie tym ustawodawca jasno zaznacza, iż każda osoba chcąca podjąć pracę na wysokości (praca na wysokości definiowana jest jako każda praca na wysokości powyżej 1 metra nad poziomem gruntu) musi posiadać odpowiednie uprawnienia i być w należyty sposób zabezpieczona za pomocą uprzęży oraz lin asekuracyjnych przypiętych do stałych elementów konstrukcji budynku.

Uprząż alpinistyczna - rodzaje

Istnieje wiele rodzajów uprzęży alpinistycznych, ale wśród pracowników wysokościowych najbardziej popularne są uprzęże pełne. Ich charakterystyczną cechą jest dokładne opasanie całego ciała, a tym samym możliwość maksymalnego zabezpieczenia podczas ewentualnego upadku. Wśród innych rodzajów zabezpieczeń wyróżnić można uprzęże biodrowe oraz uprzęże piersiowe, które są raczej domeną wspinaczy, a nie pracowników wysokościowych.

Podsumowując, uprzęże wspinaczkowe są podstawowym elementem wyposażenia alpinistów przemysłowych. Ich zastosowanie z jednej strony jest kwestią bezpieczeństwa, a z drugiej - prawnych obwarowań, które obowiązek ich posiadania narzucają.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl