Ostatnio na blogu
Wiosenne porządki, czyli wszystko o alpinistycznym myciu okien

Obecny trend na projektowanie budynków z dużą ilością przeszklonych powierzchni sprawia, że mycie okien tradycyjnymi sposobami staje się niemożliwe. Dotyczy to wielu wieżowców, biurowców, galerii handlowych, a czasami nawet nowoczesnych, prywatnych domów. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na usługę alpinistycznego mycia okien.

Lina alpinistyczna, czyli podstawowe wyposażenie w pracy na wysokościach

Alpinizm przemysłowy jest dość ryzykownym, ale jednocześnie bardzo dochodowym zajęciem. Do tego, aby zostać alpinistą, w większości przypadków wystarczy podstawowy kurs wspinaczki linowej. Niestety, o ile na takim kursie nauczymy się technik podchodzenia, zjeżdżania oraz bezpiecznego zakładania stanowisk, o tyle nie zawsze nasza wiedza zostanie uzupełniona o kwestie związane ze sprzętem.

Alpiniści przemysłowi polecają – uprząż asekuracyjna Profi Worker III marki Singing Rock

Wspinaczka i prace alpinistyczne wymagają ogromnej wiedzy, doskonałej sprawności fizycznej, doświadczenia oraz nerwów ze stali. Podstawą wszelkich prac wykonywanych na wysokościach jest jednak sprawdzony, funkcjonalny i bezpieczny sprzęt. Alpiniści przemysłowi zgodnie wskazują w tym przypadku firmę Singing Rock, która w swej ofercie posiada m.in. karabinki, kaski, ławeczki czy uprzęże.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Rola uprzęży w pracy alpinisty przemysłowego 0
Rola uprzęży w pracy alpinisty przemysłowego

Wieżowce oraz pięknie oszklone biurowce w naszych miastach nie są niczym dziwnym. Trend ten naturalnie pociąga za sobą potrzebę rozwoju branży oferującej usługi alpinizmu przemysłowego. Branży, która jest w stanie zapewnić realizację zadań takich jak mycie okien na wysokościach, czy konserwacja kilkusetmetrowej wysokości fasad. Zatem przyjrzyjmy się bliżej pracy alpinisty przemysłowego oraz sprzętowi, z którego podczas tej pracy korzysta.

Uprząż alpinistyczna - podstawa bezpieczeństwa w pracy alpinisty

Pracy alpinisty przemysłowego niejako z definicji jest pracą na wysokości, a co za tym idzie pracą wymagającą odpowiedniego, profesjonalnego zabezpieczenia przed upadkiem. Funkcję taką w głównej mierze pełni uprząż alpinistyczna stanowiąca podstawowy element ochrony osobistej alpinisty.

Konieczność korzystania z uprzęży alpinistycznych reguluje rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. W dokumencie tym ustawodawca jasno zaznacza, iż każda osoba chcąca podjąć pracę na wysokości (praca na wysokości definiowana jest jako każda praca na wysokości powyżej 1 metra nad poziomem gruntu) musi posiadać odpowiednie uprawnienia i być w należyty sposób zabezpieczona za pomocą uprzęży oraz lin asekuracyjnych przypiętych do stałych elementów konstrukcji budynku.

Uprząż alpinistyczna - rodzaje

Istnieje wiele rodzajów uprzęży alpinistycznych, ale wśród pracowników wysokościowych najbardziej popularne są uprzęże pełne. Ich charakterystyczną cechą jest dokładne opasanie całego ciała, a tym samym możliwość maksymalnego zabezpieczenia podczas ewentualnego upadku. Wśród innych rodzajów zabezpieczeń wyróżnić można uprzęże biodrowe oraz uprzęże piersiowe, które są raczej domeną wspinaczy, a nie pracowników wysokościowych.

Podsumowując, uprzęże wspinaczkowe są podstawowym elementem wyposażenia alpinistów przemysłowych. Ich zastosowanie z jednej strony jest kwestią bezpieczeństwa, a z drugiej - prawnych obwarowań, które obowiązek ich posiadania narzucają.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl