Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Ścinanie gałęzi – kiedy zastosować metodę alpinistyczną, a kiedy podnośnik koszowy? 0
Ścinanie gałęzi – kiedy zastosować metodę alpinistyczną, a kiedy podnośnik koszowy?

Ścinanie gałęzi można wykonać na różne sposoby. Do często stosowanych należy metoda alpinistyczna, a także używanie podnośnika koszowego. Czym charakteryzują się te rozwiązania i jak wybrać najlepsze?

Podnośnik koszowy

Ścinanie gałęzi dzięki podnośnikowi koszowemu to wygodne i cenione rozwiązanie. W ten sposób pracownik może szybko i sprawnie przeprowadzić wycinkę. Niekwestionowanym atutem takiej metody jest uniwersalność, gdyż pozwala ona na ścinanie gałęzi na różnej wysokości.

Ponadto prace są bardzo bezpieczne. Kosz jest odpowiednio obudowany, a pracownik powinien być przypięty do punktu asekurującego. To znacznie zmniejsza ryzyko upadku. Oczywiście przy wyborze takiego sposobu, warto sięgnąć po usługi sprawdzonej firmy, która cieszy się uznaniem wśród klientów i dysponuje odpowiednim sprzętem. Wówczas możesz być pewien, że usługi zostaną przeprowadzone szybko, sprawnie i profesjonalnie. 

Metoda alpinistyczna 

Ścinanie gałęzi można również przeprowadzić przy pomocy sprzętu alpinistycznego. Zabiegi polegają na stosowaniu technik linowych, które pomocne są przy wspinaczce górskiej. Pracę wykonują co najmniej dwie osoby. Jedna znajduje się na wysokości, natomiast druga zapewnia odpowiednią asekurację. 

Za wyborem takiego rozwiązania przemawia wiele atutów. Praca nie wymaga wykorzystywania dźwigów czy podnośników, gdyż korzysta się jedynie ze sprzętu alpinistycznego i narzędzi niezbędnych do wycinki. To sprawia, że koszt jest niższy niż przy innych metodach. W dodatku doświadczony pracownik za pomocą tego sposobu przeprowadzi wycinkę bardzo precyzyjnie. Dzięki temu drzewa po przycięciu nie utracą swojego naturalnego wyglądu. 

Warto zaznaczyć, że z metody alpinistycznej można skorzystać również przy wycince całych drzew, które ścinane są sekcjami. Na początku usuwa się konary, a następnie pień. Praca alpinistów będzie również pomocna przy prześwietlaniu koron czy wycinaniu chorych gałęzi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl