Ostatnio na blogu
Jak skompletować niezbędne przyrządy asekuracyjne i zjazdowe niezbędne w pracy alpinisty przemysłowego?

W naszym kraju podobnie jak na całym świecie coraz silniej rozwija się branża alpinizmu przemysłowego. Branża oferująca usługi takie jak konserwacja fasad budynków, utrzymanie sprawności świateł ostrzegawczych na wysokich budynkach czy też przeglądy masztów oraz anten. Zatem, jak dokładnie wygląda praca alpinisty przemysłowego, i jaki sprzęt jest do niej wymagany?

ABC mycia okien na wysokości

Mycie okien na wysokości - trzeba posiadać specjalne uprawnienia! W Polsce mycie okien w biurowcach i innych budynkach wielopiętrowych powierza się specjalistycznym firmom alpinistycznym, gdyż to ich pracownicy posiadają stosowne uprawnienia. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Sposób na idealnie czyste okna? Przede wszystkim odpowiedni sprzęt 0
Sposób na idealnie czyste okna? Przede wszystkim odpowiedni sprzęt

Wizytówka domu

Czyste okna to wizytówka naszego domu. Ludzie często zwracają uwagę, jeśli zauważą u kogoś w domu długo niemyte, a przez to brudne okna. Chyba nie trudno wyobrazić sobie, jaką opinię zyskujemy przez takie zaniedbanie. Nie jest to jednak jedyny aspekt, dla jakiego powinniśmy dbać o przejrzystość naszych okien. To dzięki nim do naszych domów wdzierają się promienie słońca, które rozjaśniają wnętrze. Niezamglone przez brud okna pozwalają nam oglądać, co dzieje się na zewnątrz, a także stwarzają przyjazną aurę. Dlatego warto zadbać o ich przejrzystość, którą możemy osiągnąć, posiadając dobry sprzęt.

Odpowiedni sprzęt do mycia okien

Na początku należy zadbać o odpowiedni płyn do mycia szyb. Jest to fundamentalna rzecz, ponieważ to od tego w głównej mierze zależy, czy nasze okna będą idealnie czyste. Na rynku istnieje wiele producentów płynów do mycia okien, więc warto zorientować się, jaki wytwórca oferuje najlepszy produkt. Kiedy zakupimy odpowiedni preparat trzeba zastanowić się nad zakupem czegoś, czym będziemy myli nasze okna. Wiele osób popełnia błąd już na starcie, wybierając ściereczkę lub szmatkę. Owszem jest to często stosowane rozwiązanie, jednak dużo lepszą alternatywą są ściągaczki do mycia okien. Są bardzo praktyczne i wygodne w użyciu, a przede wszystkim nie pozostawiają smug! Dodatkowo możemy kupować gumy wymienne do ściągaczek, co pozwala na stosowanie raz zakupionego sprzętu przez wiele lat.  Proces wymiany takiej gumy nie jest skomplikowany i każdy bez większych problemów powinien sobie z tym poradzić. Jeżeli dysponujemy większym budżetem, możemy zainwestować w myjkę do mycia okien. To świetny wybór dla osób, które lubią wygodę. Używanie takiej myjki jest bardzo proste. Efekty, jakie dzięki niej osiągniemy na pewną będą dla nas satysfakcjonujące. Sprzęt ten wyposażony jest w ściągaczki, do których również możemy dokupić gumy wymienne.

Jak widać warto mieć idealnie czyste okna, a żeby to osiągnąć potrzebny jest dobry sprzęt. Dlatego należy wybrać najlepsze rozwiązania i zadbać, aby takie znalazły się w naszym domowym wyposażeniu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl