Ostatnio na blogu
Wiosenne porządki, czyli wszystko o alpinistycznym myciu okien

Obecny trend na projektowanie budynków z dużą ilością przeszklonych powierzchni sprawia, że mycie okien tradycyjnymi sposobami staje się niemożliwe. Dotyczy to wielu wieżowców, biurowców, galerii handlowych, a czasami nawet nowoczesnych, prywatnych domów. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na usługę alpinistycznego mycia okien.

Lina alpinistyczna, czyli podstawowe wyposażenie w pracy na wysokościach

Alpinizm przemysłowy jest dość ryzykownym, ale jednocześnie bardzo dochodowym zajęciem. Do tego, aby zostać alpinistą, w większości przypadków wystarczy podstawowy kurs wspinaczki linowej. Niestety, o ile na takim kursie nauczymy się technik podchodzenia, zjeżdżania oraz bezpiecznego zakładania stanowisk, o tyle nie zawsze nasza wiedza zostanie uzupełniona o kwestie związane ze sprzętem.

Alpiniści przemysłowi polecają – uprząż asekuracyjna Profi Worker III marki Singing Rock

Wspinaczka i prace alpinistyczne wymagają ogromnej wiedzy, doskonałej sprawności fizycznej, doświadczenia oraz nerwów ze stali. Podstawą wszelkich prac wykonywanych na wysokościach jest jednak sprawdzony, funkcjonalny i bezpieczny sprzęt. Alpiniści przemysłowi zgodnie wskazują w tym przypadku firmę Singing Rock, która w swej ofercie posiada m.in. karabinki, kaski, ławeczki czy uprzęże.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Sposób na idealnie czyste okna? Przede wszystkim odpowiedni sprzęt 0
Sposób na idealnie czyste okna? Przede wszystkim odpowiedni sprzęt

Wizytówka domu

Czyste okna to wizytówka naszego domu. Ludzie często zwracają uwagę, jeśli zauważą u kogoś w domu długo niemyte, a przez to brudne okna. Chyba nie trudno wyobrazić sobie, jaką opinię zyskujemy przez takie zaniedbanie. Nie jest to jednak jedyny aspekt, dla jakiego powinniśmy dbać o przejrzystość naszych okien. To dzięki nim do naszych domów wdzierają się promienie słońca, które rozjaśniają wnętrze. Niezamglone przez brud okna pozwalają nam oglądać, co dzieje się na zewnątrz, a także stwarzają przyjazną aurę. Dlatego warto zadbać o ich przejrzystość, którą możemy osiągnąć, posiadając dobry sprzęt.

Odpowiedni sprzęt do mycia okien

Na początku należy zadbać o odpowiedni płyn do mycia szyb. Jest to fundamentalna rzecz, ponieważ to od tego w głównej mierze zależy, czy nasze okna będą idealnie czyste. Na rynku istnieje wiele producentów płynów do mycia okien, więc warto zorientować się, jaki wytwórca oferuje najlepszy produkt. Kiedy zakupimy odpowiedni preparat trzeba zastanowić się nad zakupem czegoś, czym będziemy myli nasze okna. Wiele osób popełnia błąd już na starcie, wybierając ściereczkę lub szmatkę. Owszem jest to często stosowane rozwiązanie, jednak dużo lepszą alternatywą są ściągaczki do mycia okien. Są bardzo praktyczne i wygodne w użyciu, a przede wszystkim nie pozostawiają smug! Dodatkowo możemy kupować gumy wymienne do ściągaczek, co pozwala na stosowanie raz zakupionego sprzętu przez wiele lat.  Proces wymiany takiej gumy nie jest skomplikowany i każdy bez większych problemów powinien sobie z tym poradzić. Jeżeli dysponujemy większym budżetem, możemy zainwestować w myjkę do mycia okien. To świetny wybór dla osób, które lubią wygodę. Używanie takiej myjki jest bardzo proste. Efekty, jakie dzięki niej osiągniemy na pewną będą dla nas satysfakcjonujące. Sprzęt ten wyposażony jest w ściągaczki, do których również możemy dokupić gumy wymienne.

Jak widać warto mieć idealnie czyste okna, a żeby to osiągnąć potrzebny jest dobry sprzęt. Dlatego należy wybrać najlepsze rozwiązania i zadbać, aby takie znalazły się w naszym domowym wyposażeniu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl