Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Sprzęt alpinistyczny dla początkującego alpinisty przemysłowego – nasze typy 0
Sprzęt alpinistyczny dla początkującego alpinisty przemysłowego – nasze typy

Rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa pracy wyraźnie określają kiedy pracodawca musi wynająć profesjonalistów. Praca na wysokości należy do grupy szczególnie niebezpiecznych, takich, które zagrażają życiu oraz zdrowiu pracowników. Dlatego optymalnym rozwiązaniem dla pracodawcy jest wynajęcie alpinistów przemysłowych do wykonania najtrudniejszych prac. 

Praca na wysokości ze sprzętem alpinistycznym

Sklep ze sprzętem alpinistycznym to miejsce, gdzie można dokonać zakupu wyposażenia alpinistycznego, niezbędnego do uprawiania wspinaczki, ale też do pracy na wysokości, w przemyśle i nie tylko. Bez względu na cel alpinista przemysłowy musi mieć pełne zaufanie do jakości i wytrzymałości wyposażenia. Każdy karabinek, lina, taśma, kask czy uprząż, każde z akcesoriów alpinistycznych muszą gwarantować pełne bezpieczeństwo wykonywanego zadania. 

Sprzęt alpinistyczny wykorzystywany przez alpinistę przemysłowego nie rożni się niczym od wyposażenia niezbędnego do wspinaczki. Obie profesje potrzebują choćby najwyższej jakości uprzęży, np.: Hero Pro Hold Up chroniącej przed upadkiem z wysokości. Przyrząd zaciskowy Hold Up uzupełniający mechanizm uprzęży zapewnia płynne i komfortowe przesuwanie się ciała alpinisty. Miarą bezpieczeństwa uprzęży jest zbiór certyfikatów na poszczególne elementy zestawu, są to: CE EN 361, EN 358, E N813.

Ważną częścią zestawu sprzętu alpinistycznego jest przyrząd autoasekuracyjny Goblin, przeznaczony dla tych alpinistów przemysłowych, którzy korzystają z technik linowych przy zadaniach wykonywanych na wysokości. Osprzęt wykorzystuje się do lin zakresu od 10-11 mm. Ten nowoczesny, certyfikowany mechanizm blokujący nie tylko ogranicza zużywanie się liny, ale podczas upadku wykorzystuje tzw. przełamanie wzdłuż swojej osi, co dodatkowo chroni strukturę liny. Goblin spełnia wszystkie swoje funkcje do wagi 120 kg pracującego alpinisty, natomiast w przypadku zastosowania w działaniach ratunkowych nawet do 200 kg. 

Sklep ze sprzętem alpinistycznym to najwłaściwsze miejsce do zakupu akcesoriów alpinistycznych. Gwarantuje wysoką jakość oraz jego technologiczną certyfikację. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl