Ostatnio na blogu
Climbing technology – podstawowy sprzęt sportowy oraz do pracy na wysokościach

Pasjonaci gór zdają sobie sprawę z tego, jak wiele satysfakcji dostarcza osiąganie coraz wyższych pułapów. Oczywiście mają też świadomość tego, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie tego typu zmagań. Nie tylko pasjonaci wspinaczki, ale też osoby wykonujące na co dzień prace wysokościach (np. ratownictwo, dostęp linowy) muszą się odpowiednio zabezpieczyć przed ewentualnym upadkiem. Z myślą o obu grupach marka Climbing Technology oferuje najwyższej jakości produkty, które gwarantują wysoki poziom zabezpieczenia i pełny komfort.

Jakie usługi realizują alpiniści przemysłowi w letnich miesiącach? – poradnik

Określenie „alpinista” kojarzone jest głównie z zimowymi wspinaczkami górskimi. Termin ten występuje jednak również w kontekście osoby wykonującej prace na wysokości – wówczas mowa o alpiniście przemysłowym. Mycie okien na wysokości to podstawowa usługa realizowana przez pracowników wysokościowych, lecz zakres wykonywanych przez nich prac jest znacznie szerszy.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Środki do czyszczenia elewacji marki Ilka – przegląd rozwiązań 0
Środki do czyszczenia elewacji marki Ilka – przegląd rozwiązań

Współcześnie konstruowane i wznoszone budynki zachwycają zwłaszcza bardzo oryginalnymi elewacjami. Czasami ogólną estetykę zaburzają jednak osadzające się na ich powierzchniach zabrudzenia, których źródłem jest m.in. smog czy opady śniegu. Z tego względu, jednym z kluczowych zadań zarządców budynków jest dbałość o utrzymanie ich w czystości. Mogą w tym pomóc alpiniści przemysłowi oraz wykorzystywana przez nich profesjonalna chemia do czyszczenia. Zatem, jakie środki do utrzymania czystości elewacji marki Ilka Rapid można polecić?

Chemia do czyszczenia elewacji marki Ilka Rapid

Producent Ilka ma w swojej ofercie całą gamę innowacyjnych produktów myjących oraz konserwujących elewacje budynków wykonane z różnego rodzaju materiałów (np. betonu, szkła czy aluminium). Oferowane środki usuwają nawet najbardziej uporczywe zanieczyszczenia pod postacią graffiti, tłuszczu, zabrudzeń organicznych oraz niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni. Przykładem tego typu produktów jest Industriefix, czyli wodorozpuszczalny preparat czyszczący wykazujący dużą skuteczność przy zwalczaniu tłustych zabrudzeń (np. plam z tłuszczów, olejów czy parafiny). Do jego zalet należy przede wszystkim biodegradowalność, bezzapachowość, bezkorozyjność oraz niepalność.

Dbałość o elewację budynku to jednak nie tylko ich regularne czyszczenie. Niezwykle ważna jest bowiem również odpowiednia konserwacja. W tym przypadku warto sięgnąć po Ilka Siloxan, czyli impregnat chroniący przed grzybami, mchem czy zawilgoceniem powierzchni wykonanych z piaskowca, klinkieru, betonu, cegieł, ceramiki, gipsu lub materiałów izolacyjnych. Jego głównymi zaletami są podwyższona odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (np. deszcz, śnieg, duże amplitudy temperatur) oraz bezbarwny kolor. Ciekawą propozycją może okazać się także ILKA Sanierschutz, który jest skutecznym środkiem do walki z porastającymi elewację grzybami, pleśniami, czy też mchami.

Słowem zakończenia, zabrudzona elewacja budynku nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również szybciej niszczeje. Stąd też bardzo ważne jest dbanie o nią z wykorzystaniem wysokiej jakości środków chemicznych do czyszczenia i konserwacji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl