Ostatnio na blogu
Powłoka antygraffiti – podstawowe właściwości

Współcześnie graffiti jest swojego rodzaju sztuką, a zarazem nieodłącznym elementem przestrzeni miejskiej. Z tego względu niejednokrotnie artyści na specjalną prośbę władz miasta uświetniają swymi dziełami opuszczone fabryki czy budynki ze zniszczoną elewacją. Twórczość grafficiarzy w większości przypadków jest jednak problematyczna. Tworzą bowiem malowidła w miejscach niedozwolonych lub na prywatnych obiektach, a ich późniejsze usuwanie wiąże się z ogromnymi kosztami oraz ryzykiem trwałego uszkodzenia danej powierzchni.

Alpinizm przemysłowy a pandemia koronawirusa

Alpinizm przemysłowy, zwany również przemysłowym dostępem linowym, jest bardzo ważną gałęzią gospodarki. Inwestorzy sięgają po firmy alpinistyczne wszędzie tam, gdzie ze względów bezpieczeństwa oraz czynników ekonomicznych, wykorzystanie innych metod dostępu wysokościowego jest niemożliwe. Zatem, czy epidemia koronawirusa wywołującego infekcję COVID-19 wpłynęła w jakimś stopniu na przedsiębiorstwa, które w zakresie swoich usług mają prace na wysokości?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Środki do czyszczenia elewacji marki Ilka – przegląd rozwiązań 0
Środki do czyszczenia elewacji marki Ilka – przegląd rozwiązań

Współcześnie konstruowane i wznoszone budynki zachwycają zwłaszcza bardzo oryginalnymi elewacjami. Czasami ogólną estetykę zaburzają jednak osadzające się na ich powierzchniach zabrudzenia, których źródłem jest m.in. smog czy opady śniegu. Z tego względu, jednym z kluczowych zadań zarządców budynków jest dbałość o utrzymanie ich w czystości. Mogą w tym pomóc alpiniści przemysłowi oraz wykorzystywana przez nich profesjonalna chemia do czyszczenia. Zatem, jakie środki do utrzymania czystości elewacji marki Ilka Rapid można polecić?

Chemia do czyszczenia elewacji marki Ilka Rapid

Producent Ilka ma w swojej ofercie całą gamę innowacyjnych produktów myjących oraz konserwujących elewacje budynków wykonane z różnego rodzaju materiałów (np. betonu, szkła czy aluminium). Oferowane środki usuwają nawet najbardziej uporczywe zanieczyszczenia pod postacią graffiti, tłuszczu, zabrudzeń organicznych oraz niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni. Przykładem tego typu produktów jest Industriefix, czyli wodorozpuszczalny preparat czyszczący wykazujący dużą skuteczność przy zwalczaniu tłustych zabrudzeń (np. plam z tłuszczów, olejów czy parafiny). Do jego zalet należy przede wszystkim biodegradowalność, bezzapachowość, bezkorozyjność oraz niepalność.

Dbałość o elewację budynku to jednak nie tylko ich regularne czyszczenie. Niezwykle ważna jest bowiem również odpowiednia konserwacja. W tym przypadku warto sięgnąć po Ilka Siloxan, czyli impregnat chroniący przed grzybami, mchem czy zawilgoceniem powierzchni wykonanych z piaskowca, klinkieru, betonu, cegieł, ceramiki, gipsu lub materiałów izolacyjnych. Jego głównymi zaletami są podwyższona odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (np. deszcz, śnieg, duże amplitudy temperatur) oraz bezbarwny kolor. Ciekawą propozycją może okazać się także ILKA Sanierschutz, który jest skutecznym środkiem do walki z porastającymi elewację grzybami, pleśniami, czy też mchami.

Słowem zakończenia, zabrudzona elewacja budynku nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również szybciej niszczeje. Stąd też bardzo ważne jest dbanie o nią z wykorzystaniem wysokiej jakości środków chemicznych do czyszczenia i konserwacji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl