Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Usuwanie śniegu i lodu z dachów, czyli jak zadbać o stan techniczny budynku zimą 0
Usuwanie śniegu i lodu z dachów, czyli jak zadbać o stan techniczny budynku zimą

Zalegający na dachach budynków śnieg i lód stanowi bardzo poważne zagrożenie. Z jakich usług warto skorzystać, aby móc zapewnić mieszkańcom bezpieczne cztery kąty? Oto kilka wskazówek, które należy wziąć pod uwagę.

Skorzystaj z usług profesjonalistów

Zabiegi związane z usuwaniem lodu i śniegu z dachów powinny być wykonywane przez osoby doświadczone, które posiadają niezbędne uprawnienia do prowadzenia prac na wysokości. Wówczas usługi będą realizowane bezpiecznie, skutecznie i profesjonalnie. Warto pamiętać, że specjaliści powinni zaopatrywać się w dobrym sklepie ze sprzętem dla alpinistów

Ponadto wszystkie stosowane przez nich narzędzia muszą być atestowane i dokładnie sprawdzone pod kątem sprawności. Konieczne są także odpowiednie zabezpieczenia, które ochronią pracowników przed upadkiem.  

Dlaczego należy usuwać śnieg z dachu?

Nie każdy ma świadomość, że biały puch może być bardzo ciężki, a szczególnie wtedy, gdy jest mokry. Zdarza się, że jeden metr sześcienny śniegu waży nawet dwieście kilogramów. Nadmiar śniegu jest szczególnie niebezpieczny w przypadku płaskich dachów (np. supermarketów czy hal magazynowych) i może powodować zawalenie się budynku. Dachy skośne również wymagają odśnieżania z uwagi na ryzyko osunięcia się puchu. Brak odpowiednich działań już nie raz był przyczyną tragedii. 

Bądź świadomy zagrożenia

Pamiętaj, że zalegający śnieg może zmieniać się wraz z warunkami atmosferycznymi, a niekiedy nawet niewielka warstwa stanowi źródło zagrożenia. Wystarczy, że podczas odwilży zamieni się ona w lód, co znacząco zwiększy ciężar. Właśnie dlatego regularne odśnieżanie dachów stanowi absolutną podstawę.

Warto nadmienić, że doświadczeni specjaliści radzą sobie również z nawisami lodowymi i soplami. Ponadto na właścicielach i zarządcach budynków spoczywa obowiązek odśnieżania dachów. Przypominamy, aby zawsze wybierać firmy, które wybierają wyposażenie dla alpinistów w sklepie specjalistycznym.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl