Ostatnio na blogu
Przyssawki do szkła – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przenoszenie i montaż ciężkich wielkogabarytowych elementów szklanych jeszcze nigdy nie były tak proste. A wszystko to za sprawą próżniowych chwytaków samozasysających, które sprawdzają się w niemalże każdej sytuacji, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Zastosowanie profesjonalnych przyssawek minimalizuje ryzyko upadku tafli wskutek wyślizgnięcia oraz umożliwia bezpieczne jej utrzymanie, kiedy krawędzie nie są jeszcze oszlifowane.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

W jaki sposób powinien zabezpieczać swoją pracę alpinista przemysłowy? 0
W jaki sposób powinien zabezpieczać swoją pracę alpinista przemysłowy?

Alpinista przemysłowy musi dziś zadbać o sprzęt ochrony indywidualnej (SOI)

Wielu pracodawców zlecających prace alpinistom przemysłowym nie zdaje sobie sprawy z faktu, że sprzęt ochrony indywidualnej (SOI) musi zostać optymalnie dopasowany do rodzaju i warunków pracy i tkwi w szkodliwym przekonaniu, że lepszy jakiś sprzęt niż żaden. Niestety w sytuacji kryzysowej zasada ta nie sprawdza się nigdy. Alpinista przemysłowy musi zadbać o swój sprzęt ochrony indywidualnej sam, dopasowując go także do własnych oczekiwań i nawyków codziennej pracy. To inwestycja w siebie, która nie tylko poprawia jakość pracy, ale w wielu momentach może nam uratować życie.

 

Niezbędne elementy sprzętu ochrony indywidualnej

Do niezbywalnych elementów sprzętu ochrony indywidualnej alpinisty przemysłowego zalicza się następujące wyposażenie: 1. hełm przemysłowy, 2. szelki - uprzęże bezpieczeństwa, 3. łączniki, 4. urządzenia samohamowane, 5. urządzenia samozaciskowe. Każde z nich dobrane musi zostać w oparciu o parametry odpowiadające rodzajowi wykonywanej pracy oraz o indywidualne cechy pracownika wysokościowego. Trzeba mieć na uwadze szybko zmieniające się technologie używanego sprzętu i - przede wszystkim - jego coraz lżejsze wykonania z przyjaznych materiałów, co sprzyja podniesieniu nie tylko indywidualnie odczuwanego komfortu pracy, ale i wydajności jego użytkownika. Bardzo szybkie zmiany zachodzą na przykład w technologiach produkcji najnowszych modeli kasków przemysłowych, które dawno przestały być już tylko kaskami ochronnymi. Ten podstawowy element ochrony indywidualnej powinien być obecnie produkowany według normy EN 12492. Podobnie w przypadku szelek, czyli uprzęży bezpieczeństwa oznacza się już obecnie dwa składniki punktu asekuracyjnego, z przodu i z tyłu szelek, a odpowiada temu symbol 1/2 A. Także i w użytkowniku łączników zaszły obecnie pewne zmiany i montuje się go wraz z amortyzatorem upadku. Od kilku lat urządzenia samohamowane uległy znaczącemu zmniejszeniu i dziś mogą się zmieścić w kieszeni ich użytkownika. Alpiniści przemysłowi przekonali się już także w zupełności do stosowania urządzeń samozaciskowych uniemożliwiających spadanie z wysokości. Wszystkie te elementy służą zabezpieczeniu własnej pracy przez alpinistę przemysłowego i o każdy z nich musi on skutecznie zadbać sam.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl