Ostatnio na blogu
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności.

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Wygoda noszenia, właściwie dobrany rozmiar i dostosowanie do charakteru czynności wykonywanych na wysokościach to podstawowe właściwości, jakie musi posiadać kask dla alpinisty przemysłowego. Najlepszy będzie kask lekki i komfortowy, który zapewni jednocześnie maksimum bezpieczeństwa.

Sklepy ze sprzętem alpinistycznym oferują rozmaite kaski, czym jednak kierować się przy ich wyborze?

Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor

Alpinistyka przemysłowa to profesja wymagająca odpowiednich uprawnień, specjalistycznego sprzętu oraz długoletniego doświadczenia i dużej sprawności fizycznej. Do prac, które wykonywane są na wysokościach przez alpinistów, należy przykładowo mycie okien i elewacji, naprawy fasad, konserwacja anten czy instalacja billboardów. Jaki sprzęt będzie niezbędny do realizacji tego rodzaju zadań?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

W jaki sposób powinien zabezpieczać swoją pracę alpinista przemysłowy? 0
W jaki sposób powinien zabezpieczać swoją pracę alpinista przemysłowy?

Alpinista przemysłowy musi dziś zadbać o sprzęt ochrony indywidualnej (SOI)

Wielu pracodawców zlecających prace alpinistom przemysłowym nie zdaje sobie sprawy z faktu, że sprzęt ochrony indywidualnej (SOI) musi zostać optymalnie dopasowany do rodzaju i warunków pracy i tkwi w szkodliwym przekonaniu, że lepszy jakiś sprzęt niż żaden. Niestety w sytuacji kryzysowej zasada ta nie sprawdza się nigdy. Alpinista przemysłowy musi zadbać o swój sprzęt ochrony indywidualnej sam, dopasowując go także do własnych oczekiwań i nawyków codziennej pracy. To inwestycja w siebie, która nie tylko poprawia jakość pracy, ale w wielu momentach może nam uratować życie.

 

Niezbędne elementy sprzętu ochrony indywidualnej

Do niezbywalnych elementów sprzętu ochrony indywidualnej alpinisty przemysłowego zalicza się następujące wyposażenie: 1. hełm przemysłowy, 2. szelki - uprzęże bezpieczeństwa, 3. łączniki, 4. urządzenia samohamowane, 5. urządzenia samozaciskowe. Każde z nich dobrane musi zostać w oparciu o parametry odpowiadające rodzajowi wykonywanej pracy oraz o indywidualne cechy pracownika wysokościowego. Trzeba mieć na uwadze szybko zmieniające się technologie używanego sprzętu i - przede wszystkim - jego coraz lżejsze wykonania z przyjaznych materiałów, co sprzyja podniesieniu nie tylko indywidualnie odczuwanego komfortu pracy, ale i wydajności jego użytkownika. Bardzo szybkie zmiany zachodzą na przykład w technologiach produkcji najnowszych modeli kasków przemysłowych, które dawno przestały być już tylko kaskami ochronnymi. Ten podstawowy element ochrony indywidualnej powinien być obecnie produkowany według normy EN 12492. Podobnie w przypadku szelek, czyli uprzęży bezpieczeństwa oznacza się już obecnie dwa składniki punktu asekuracyjnego, z przodu i z tyłu szelek, a odpowiada temu symbol 1/2 A. Także i w użytkowniku łączników zaszły obecnie pewne zmiany i montuje się go wraz z amortyzatorem upadku. Od kilku lat urządzenia samohamowane uległy znaczącemu zmniejszeniu i dziś mogą się zmieścić w kieszeni ich użytkownika. Alpiniści przemysłowi przekonali się już także w zupełności do stosowania urządzeń samozaciskowych uniemożliwiających spadanie z wysokości. Wszystkie te elementy służą zabezpieczeniu własnej pracy przez alpinistę przemysłowego i o każdy z nich musi on skutecznie zadbać sam.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl