Ostatnio na blogu
Jak działa powłoka antygraffiti?

Pod nazwą graffiti kryją się przekazy wizualne stworzone - najczęściej - za pomocą sprayu. Jest to jeden z popularnych aktów wandalizmu. Pojawiają się najczęściej na obiektach różnego rodzaju, takich jak budynki użyteczności publicznej, mosty, podziemne przejścia, estakady, a nawet prywatne domy czy samochody. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

W jaki sposób zaimpregnować fasadę budynku? 0
W jaki sposób zaimpregnować fasadę budynku?

Elewacje budynków na co dzień podlegają działaniu szeregu szkodliwych czynników, takich jak wilgoć, zmiany temperatury, czy intensywne nasłonecznienie. Z biegiem czasu ich wygląd może w związku z tym ulegać pogorszeniu. Jeśli zależy nam na tym, by fasada naszego domu czy siedziby naszej firmy cały czas prezentowała się równie dobrze, warto zadbać o jej regularną impregnację.

Na czym polega impregnacja budynku?

Właściwie wykonana impregnacja skutecznie chroni budynek przed oddziaływaniem czynników pogodowych. Chemia do elewacji tworzy na tynku szczelną powłokę, zapobiegającą przenikaniu do głębszych warstw elewacji zanieczyszczeń, wilgoci, czy zarodników grzybów. Środek wnika w głąb tynku, zabezpieczając go od wewnątrz. Warstwa ochronna jest niewidoczna i nie wpływa na wygląd elewacji.

Samodzielnie czy przy pomocy fachowców?

Impregnację fasady można wykonać samodzielnie lub zlecić ją profesjonalistom. Wykonanie prac na własną rękę nie jest trudne i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Problematyczne może okazać się jedynie impregnowanie wysokich budynków - w tym przypadku niezbędne może okazać się wykorzystanie specjalistycznych wysięgników.

Gdzie zaopatrzyć się w preparaty do impregnacji?

Jeśli zdecydujemy się na samodzielną impregnację fasady budynku, powinniśmy zacząć od zaopatrzenia się w odpowiednie środki. Sklep z chemią do elewacji można znaleźć praktycznie w każdym większym mieście. Jego obsługa z pewnością pomoże nam w doborze odpowiedniego preparatu, uwzględniając przy tym nasze indywidualne potrzeby. Do najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych impregnatów należą ILKA Siloxan, ILKA Sanierschutz oraz PROTECT – Hydro. Każdy z tych środków ma nieco inne właściwości, warto więc dokładnie się z nimi zapoznać, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego preparatu.

Dlaczego warto?

Impregnacja to skuteczny sposób na utrwalenie atrakcyjnego wyglądu elewacji każdego budynku. Wykonując ją regularnie, można zaoszczędzić pieniądze potrzebne do renowacji fasady. Na zabieg warto zdecydować się również po myciu i czyszczeniu elewacji, aby na dłużej utrzymać efekty tych prac.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl