Ostatnio na blogu
Jak zabezpieczyć elewację przed graffiti?

Graffiti to różnorodne rysunki, obrazki czy podpisy umieszczane w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wykorzystaniem rozmaitych technik. Graffiti zwykle tworzone są anonimowo i nielegalnie, ale czasami również na specjalne zlecenie władz miasta czy właściciela danego obiektu. Dla jednych są przejawem prawdziwej sztuki ulicznej, a dla innych oznaką wandalizmu i braku szacunku dla cudzej własności.

Jak wybrać odpowiedni kask dla alpinisty przemysłowego?

Wygoda noszenia, właściwie dobrany rozmiar i dostosowanie do charakteru czynności wykonywanych na wysokościach to podstawowe właściwości, jakie musi posiadać kask dla alpinisty przemysłowego. Najlepszy będzie kask lekki i komfortowy, który zapewni jednocześnie maksimum bezpieczeństwa.

Sklepy ze sprzętem alpinistycznym oferują rozmaite kaski, czym jednak kierować się przy ich wyborze?

Alpiniści przemysłowi polecają – przyssawka do szyb Veribor

Alpinistyka przemysłowa to profesja wymagająca odpowiednich uprawnień, specjalistycznego sprzętu oraz długoletniego doświadczenia i dużej sprawności fizycznej. Do prac, które wykonywane są na wysokościach przez alpinistów, należy przykładowo mycie okien i elewacji, naprawy fasad, konserwacja anten czy instalacja billboardów. Jaki sprzęt będzie niezbędny do realizacji tego rodzaju zadań?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

W jaki sposób zaimpregnować fasadę budynku? 0
W jaki sposób zaimpregnować fasadę budynku?

Elewacje budynków na co dzień podlegają działaniu szeregu szkodliwych czynników, takich jak wilgoć, zmiany temperatury, czy intensywne nasłonecznienie. Z biegiem czasu ich wygląd może w związku z tym ulegać pogorszeniu. Jeśli zależy nam na tym, by fasada naszego domu czy siedziby naszej firmy cały czas prezentowała się równie dobrze, warto zadbać o jej regularną impregnację.

Na czym polega impregnacja budynku?

Właściwie wykonana impregnacja skutecznie chroni budynek przed oddziaływaniem czynników pogodowych. Chemia do elewacji tworzy na tynku szczelną powłokę, zapobiegającą przenikaniu do głębszych warstw elewacji zanieczyszczeń, wilgoci, czy zarodników grzybów. Środek wnika w głąb tynku, zabezpieczając go od wewnątrz. Warstwa ochronna jest niewidoczna i nie wpływa na wygląd elewacji.

Samodzielnie czy przy pomocy fachowców?

Impregnację fasady można wykonać samodzielnie lub zlecić ją profesjonalistom. Wykonanie prac na własną rękę nie jest trudne i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Problematyczne może okazać się jedynie impregnowanie wysokich budynków - w tym przypadku niezbędne może okazać się wykorzystanie specjalistycznych wysięgników.

Gdzie zaopatrzyć się w preparaty do impregnacji?

Jeśli zdecydujemy się na samodzielną impregnację fasady budynku, powinniśmy zacząć od zaopatrzenia się w odpowiednie środki. Sklep z chemią do elewacji można znaleźć praktycznie w każdym większym mieście. Jego obsługa z pewnością pomoże nam w doborze odpowiedniego preparatu, uwzględniając przy tym nasze indywidualne potrzeby. Do najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych impregnatów należą ILKA Siloxan, ILKA Sanierschutz oraz PROTECT – Hydro. Każdy z tych środków ma nieco inne właściwości, warto więc dokładnie się z nimi zapoznać, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego preparatu.

Dlaczego warto?

Impregnacja to skuteczny sposób na utrwalenie atrakcyjnego wyglądu elewacji każdego budynku. Wykonując ją regularnie, można zaoszczędzić pieniądze potrzebne do renowacji fasady. Na zabieg warto zdecydować się również po myciu i czyszczeniu elewacji, aby na dłużej utrzymać efekty tych prac.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl