Ostatnio na blogu
Jak skompletować niezbędne przyrządy asekuracyjne i zjazdowe niezbędne w pracy alpinisty przemysłowego?

W naszym kraju podobnie jak na całym świecie coraz silniej rozwija się branża alpinizmu przemysłowego. Branża oferująca usługi takie jak konserwacja fasad budynków, utrzymanie sprawności świateł ostrzegawczych na wysokich budynkach czy też przeglądy masztów oraz anten. Zatem, jak dokładnie wygląda praca alpinisty przemysłowego, i jaki sprzęt jest do niej wymagany?

ABC mycia okien na wysokości

Mycie okien na wysokości - trzeba posiadać specjalne uprawnienia! W Polsce mycie okien w biurowcach i innych budynkach wielopiętrowych powierza się specjalistycznym firmom alpinistycznym, gdyż to ich pracownicy posiadają stosowne uprawnienia. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Wieloletnie zabrudzenia posadzek betonowych i przemysłowych – jak sobie z nimi poradzić? 0
Wieloletnie zabrudzenia posadzek betonowych i przemysłowych – jak sobie z nimi poradzić?

Nawet posadzki betonowe i przemysłowe w halach magazynowych, w halach produkcyjnych czy w pomieszczeniach firmowych muszą być zadbane. Brudne, szare, matowe posadzki nie tylko świadczą o tym, że firma nie dba o szczegóły, ale też mogą stanowić zagrożenie, ponieważ w uszkodzonych posadzkach może gromadzić się uczulający pył, kurz, zarazki. Warto więc zadbać i o posadzkę. Tylko jak to zrobić, jeśli trzeba ją oczyścić z wieloletnich zabrudzeń?

Typy zabrudzeń posadzek

Posadzki przemysłowe mogą być zabrudzone przez wiele różnych środków, zniszczone mechanicznie czy po prostu popękane ze starości, gdy nie były wcześniej odpowiednio impregnowane. Najczęściej zabrudzenia w halach na tego typu posadzkach powstają przez osiadający pył i kurz, piasek wnoszony na butach, duży nacisk powodowany wjazdem pojazdu na halę, rozlany olej, inne tłuszcze, substancje chemiczne czy też zawartość rozszczelnionych opakowań magazynowanych produktów.

Utrzymywanie czystości

Żeby wyczyścić posadzkę z różnego rodzaju zabrudzeń, należy sięgnąć po specjalistyczną chemię do czyszczenia. Jednak nie może to być zwykły rozpuszczalnik na acetonie czy środek ze związkami alkalicznymi. Potrzebna jest profesjonalna chemia do czyszczenia tego typu posadzek, która usuwa zanieczyszczenia i zabrudzenia, jednocześnie nie uszkadzając powierzchni posadzki. Posadzki na bazie cementu powinno się czyścić środkami o odczynie lekko zasadowym - < pH 7. W naszej ofercie znajdą Państwo dedykowany takim zabrudzeniom płyn MASTERS - TCS Reno 14, który sprawdzi się podczas usuwania najbardziej ekstremalnych zabrudzeń.

Z niektórymi plamami nie można jednak czekać latami z czyszczeniem. W wypadku plam powstałych od substancji np. żrących trzeba natychmiast (do 2h od powstania plamy) substancje zneutralizować, a dopiero potem można zacząć oczyszczać powierzchnię.

Jednak ogólnie im dłużej zwlekamy z oczyszczeniem posadzki, tym trudniej będzie ją doczyścić i doprowadzić do stanu "jak nowa". Po dokładnym wyczyszczeniu posadzki warto ją zaimpregnować. Regularna impregnacja posadzki pozwoli na zachowanie jej w świetnym stanie przed dłuższy czas.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl