Ostatnio na blogu
Wiosenne porządki, czyli wszystko o alpinistycznym myciu okien

Obecny trend na projektowanie budynków z dużą ilością przeszklonych powierzchni sprawia, że mycie okien tradycyjnymi sposobami staje się niemożliwe. Dotyczy to wielu wieżowców, biurowców, galerii handlowych, a czasami nawet nowoczesnych, prywatnych domów. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na usługę alpinistycznego mycia okien.

Lina alpinistyczna, czyli podstawowe wyposażenie w pracy na wysokościach

Alpinizm przemysłowy jest dość ryzykownym, ale jednocześnie bardzo dochodowym zajęciem. Do tego, aby zostać alpinistą, w większości przypadków wystarczy podstawowy kurs wspinaczki linowej. Niestety, o ile na takim kursie nauczymy się technik podchodzenia, zjeżdżania oraz bezpiecznego zakładania stanowisk, o tyle nie zawsze nasza wiedza zostanie uzupełniona o kwestie związane ze sprzętem.

Alpiniści przemysłowi polecają – uprząż asekuracyjna Profi Worker III marki Singing Rock

Wspinaczka i prace alpinistyczne wymagają ogromnej wiedzy, doskonałej sprawności fizycznej, doświadczenia oraz nerwów ze stali. Podstawą wszelkich prac wykonywanych na wysokościach jest jednak sprawdzony, funkcjonalny i bezpieczny sprzęt. Alpiniści przemysłowi zgodnie wskazują w tym przypadku firmę Singing Rock, która w swej ofercie posiada m.in. karabinki, kaski, ławeczki czy uprzęże.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Wieloletnie zabrudzenia posadzek betonowych i przemysłowych – jak sobie z nimi poradzić? 0
Wieloletnie zabrudzenia posadzek betonowych i przemysłowych – jak sobie z nimi poradzić?

Nawet posadzki betonowe i przemysłowe w halach magazynowych, w halach produkcyjnych czy w pomieszczeniach firmowych muszą być zadbane. Brudne, szare, matowe posadzki nie tylko świadczą o tym, że firma nie dba o szczegóły, ale też mogą stanowić zagrożenie, ponieważ w uszkodzonych posadzkach może gromadzić się uczulający pył, kurz, zarazki. Warto więc zadbać i o posadzkę. Tylko jak to zrobić, jeśli trzeba ją oczyścić z wieloletnich zabrudzeń?

Typy zabrudzeń posadzek

Posadzki przemysłowe mogą być zabrudzone przez wiele różnych środków, zniszczone mechanicznie czy po prostu popękane ze starości, gdy nie były wcześniej odpowiednio impregnowane. Najczęściej zabrudzenia w halach na tego typu posadzkach powstają przez osiadający pył i kurz, piasek wnoszony na butach, duży nacisk powodowany wjazdem pojazdu na halę, rozlany olej, inne tłuszcze, substancje chemiczne czy też zawartość rozszczelnionych opakowań magazynowanych produktów.

Utrzymywanie czystości

Żeby wyczyścić posadzkę z różnego rodzaju zabrudzeń, należy sięgnąć po specjalistyczną chemię do czyszczenia. Jednak nie może to być zwykły rozpuszczalnik na acetonie czy środek ze związkami alkalicznymi. Potrzebna jest profesjonalna chemia do czyszczenia tego typu posadzek, która usuwa zanieczyszczenia i zabrudzenia, jednocześnie nie uszkadzając powierzchni posadzki. Posadzki na bazie cementu powinno się czyścić środkami o odczynie lekko zasadowym - < pH 7. W naszej ofercie znajdą Państwo dedykowany takim zabrudzeniom płyn MASTERS - TCS Reno 14, który sprawdzi się podczas usuwania najbardziej ekstremalnych zabrudzeń.

Z niektórymi plamami nie można jednak czekać latami z czyszczeniem. W wypadku plam powstałych od substancji np. żrących trzeba natychmiast (do 2h od powstania plamy) substancje zneutralizować, a dopiero potem można zacząć oczyszczać powierzchnię.

Jednak ogólnie im dłużej zwlekamy z oczyszczeniem posadzki, tym trudniej będzie ją doczyścić i doprowadzić do stanu "jak nowa". Po dokładnym wyczyszczeniu posadzki warto ją zaimpregnować. Regularna impregnacja posadzki pozwoli na zachowanie jej w świetnym stanie przed dłuższy czas.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl