Ostatnio na blogu
Praca alpinisty przemysłowego latem

Alpinizm przemysłowy jest związany z wykonywaniem rozmaitych prac na wysokościach. Polega na wykorzystaniu technik wspinaczkowych do realizacji wyjątkowo niebezpiecznych zadań wymagających dużej sprawności fizycznej i profesjonalnego sprzętu. Letnie miesiące to pełnia sezonu dla alpinistów. Wysokie temperatury, duże nasłonecznienie czy gwałtowne burze mogą okazać się jednak sporym utrudnieniem w realizacji zleceń.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w pracy na wysokościach podczas upałów

Upały sprawiają, że prace na wysokości są jeszcze bardziej niebezpieczne. Dlatego tak ważne jest, aby w ekstremalnych warunkach pogodowych stosować odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Podstawy zawsze pozostają jednak takie same – przed rozpoczęciem pracy wszystkie elementy wyposażenia, takie jak lina statyczna czy uprząż asekuracyjna muszą zostać sprawdzone kilkukrotnie. Należy zwrócić uwagę na stan techniczny sprzętu oraz poprawność jego instalacji.

Alpiniści przemysłowi polecają: produkty marki ROCK EMPIRE

Do pracy w nietypowych warunkach niezbędny jest niezawodny sprzęt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Alpinizm przemysłowy to niebezpieczna i bardzo wymagająca profesja, dlatego w tym przypadku priorytetem jest minimalizacja ryzyka wypadku. Produkty marki Rock Empire gwarantują wysoką wytrzymałość, staranność wykonania i pełne bezpieczeństwo. Z tego powodu są one polecane przez najbardziej doświadczonych alpinistów przemysłowych.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Wiosenne porządki, czyli wszystko o alpinistycznym myciu okien 0
Wiosenne porządki, czyli wszystko o alpinistycznym myciu okien

Obecny trend na projektowanie budynków z dużą ilością przeszklonych powierzchni sprawia, że mycie okien tradycyjnymi sposobami staje się niemożliwe. Dotyczy to wielu wieżowców, biurowców, galerii handlowych, a czasami nawet nowoczesnych, prywatnych domów. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na usługę alpinistycznego mycia okien.

Kto może myć okna na wysokości?

Mycie szyb na wysokości najlepiej jest powierzyć profesjonalnej firmie, która zatrudnia odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Każdy alpinista przemysłowy powinien bowiem odbyć kurs wysokościowy oraz posiadać uprawnienia do prac alpinistycznych na wysokości.

Firmy te muszą dysponować profesjonalnym sprzętem do mycia okien na wysokości, czyli ściągaczkami, myjkami, skrobakami, przyssawkami czy kijami teleskopowymi. Wszelkie akcesoria do mycia okien powinny być wykonane z lekkich materiałów oraz umożliwiać pracę w możliwie najszerszym zakresie. Natomiast chemia wykorzystywana do mycia szyb na wysokości powinna skutecznie usuwać zabrudzenia, pleśnie czy grzyby i nie pozostawiać smug. Produkty muszą być również bezpieczne, wydajne i bakteriobójcze.

Kiedy najlepiej zlecić mycie szyb na wysokości?

Najlepszym okresem na gruntowne mycie okien jest wiosna lub wczesne lato. W okresie letnim, kiedy słońce jest mocne, a temperatura bardzo wysoka, detergenty wysychają zbyt szybko, co prowadzi do powstawania smug. Natomiast zimą woda i preparaty czyszczące zamarzają na szybach, a alpiniści są zmuszenia do pracy w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

Mycie szyb na wysokości wymaga odpowiedniego przeszkolenia oraz sprzętu, dlatego w tym celu najlepiej zatrudnić profesjonalną firmę. Alpiniści przemysłowi przed przystąpieniem do zadania, dokonują oględzin budynku i dobierają odpowiedni sprzęt do mycia okien na wysokości oraz stosowne środki chemiczne i detergenty. Dzięki temu nawet duże, przeszklone powierzchnie, mogą zostać skutecznie wyczyszczone w krótkim czasie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl