Ostatnio na blogu
Powłoka antygraffiti – podstawowe właściwości

Współcześnie graffiti jest swojego rodzaju sztuką, a zarazem nieodłącznym elementem przestrzeni miejskiej. Z tego względu niejednokrotnie artyści na specjalną prośbę władz miasta uświetniają swymi dziełami opuszczone fabryki czy budynki ze zniszczoną elewacją. Twórczość grafficiarzy w większości przypadków jest jednak problematyczna. Tworzą bowiem malowidła w miejscach niedozwolonych lub na prywatnych obiektach, a ich późniejsze usuwanie wiąże się z ogromnymi kosztami oraz ryzykiem trwałego uszkodzenia danej powierzchni.

Alpinizm przemysłowy a pandemia koronawirusa

Alpinizm przemysłowy, zwany również przemysłowym dostępem linowym, jest bardzo ważną gałęzią gospodarki. Inwestorzy sięgają po firmy alpinistyczne wszędzie tam, gdzie ze względów bezpieczeństwa oraz czynników ekonomicznych, wykorzystanie innych metod dostępu wysokościowego jest niemożliwe. Zatem, czy epidemia koronawirusa wywołującego infekcję COVID-19 wpłynęła w jakimś stopniu na przedsiębiorstwa, które w zakresie swoich usług mają prace na wysokości?

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Wyposażenie i środki czystości dla firm sprzątających – co powinien zawierać niezbędnik? 0
Wyposażenie i środki czystości dla firm sprzątających – co powinien zawierać niezbędnik?

Przed firmami sprzątającymi stoi wiele wyzwań, a dobór profesjonalnego sprzętu i odpowiednich środków czystości to jedno z nich. Jakie produkty powinny zatem znaleźć się na wyposażeniu personelu, który zadba o czystość biur, obiektów przestrzeni publicznej oraz powierzchni handlowo-usługowych?

Czystość biur i obiektów przestrzeni publicznej

Wyposażenie firmy sprzątającej warto dopasować do profilu jej działalności oraz podstawowych zadań, jakie są jej powierzane. W ofercie specjalistów z tego sektora znajdziemy przykładowo sprzątanie biur i rozmaitych obiektów użytku publicznego. W wielopiętrowych wieżowcach niezbędne mogą okazać się przykładowo wydajne odkurzacze wyposażone w tryb cichej pracy, które pomogą usunąć kurz, pył i inne zabrudzenia z wykładzin dywanowych. W przypadku usuwania plam z błota czy produktów spożywczych pomocne mogą okazać się także tradycyjne szczotki oraz mopy. Warto, aby na wyposażeniu personelu znalazły się też kije teleskopowe do mycia okien, za pomocą których bez problemu uda się wyczyścić trudno dostępne i wysoko położone powierzchnie. Oczywiście w tym przypadku warto zwrócić również uwagę na inne akcesoria do mycia okien, takie jak myjki, pady, ściągaczki do mycia szyb, wiaderka czy zmywaki o odpowiedniej miękkości.

Obiekty wielkopowierzchniowe

Centra handlowe to przestrzenie, które każdego dnia są silnie eksploatowane nie tylko przez klientów, ale także przez personel czy dostawców. Ponadto tego typu miejsca niejednokrotnie łączą w sobie strefy o różnym charakterze – usługowo-handlowym, gastronomicznym, rekreacyjnym czy parkingowym. Utrzymanie czystości na terenie galerii będzie zatem dużym wyzwaniem nie tylko ze względu na jej dużą powierzchnię, ale również ze względu na utrudnienia logistyczne. Serwis sprzątający zobligowany jest bowiem do wykonania niezbędnych prac bez zakłócania komfortu klientów. Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku wybór specjalistycznych maszyn czyszczących, takich jak zamiatarki, szorowarki czy myjki, które zagwarantują odpowiednią wydajność pracy. W trosce o czystość szyb, witryn sklepowych oraz gablot pomocne okażą się natomiast akcesoria do mycia okien, takie jak profesjonalne myjki wyposażone w gąbki i ściągaczki lub kije teleskopowe do mycia okien o regulowanej długości.

Profesjonalna chemia do czyszczenia

Efektywne sprzątanie nie byłoby możliwe, gdyby nie wyposażenie firm sprzątających w środki czystości. Dostępna na rynku chemia do czyszczenia to szeroka gama produktów, które można podzielić na kilka grup – preparaty do podłóg, środki pozwalające na zachowanie czystości toalet i sanitariatów czy produkty umożliwiające skuteczne pranie dywanów i wykładzin. Renomowani producenci oferują całe linie produktowe przeznaczone do sprzątania powierzchni w określonych pomieszczeniach. Niektóre z nich powstały z kolei w celu skutecznej pielęgnacji różnorodnych powierzchni (np. szkła, drewna lub kamienia).

Szczególna dbałość firmy sprzątającej o wydajny sprzęt, funkcjonalne akcesoria czy skuteczną chemię do czyszczenia, znacząco poprawia zatem ogólny komfort pracy i osiągane efekty.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl