Ostatnio na blogu
Domowe sposoby na czyste fugi

Czyszczenie fug pomiędzy płytkami często jest nie lada wyczynem, nawet przy dużym nakładzie pracy. Mycie fug może być łatwe i przyjemne. Poznaj domowe sposoby na czyste fugi.

Jak pozbyć się mchu z dachu?

Na dachach naszych domów nieraz pojawia się nieproszony gość w postaci mchu. Można powiedzieć, że każda powierzchnia z biegiem czasu zostanie pokryta zieloną powłoką. Warto dowiedzieć się jak opóźnić ten proces i jak wygrać ze szkodnikiem, kiedy się pojawi.

Jak łatwo wyczyścić grilla?

Od kilku lat grill jest podstawowym wyposażeniem ogrodu. Grillowanie potraw stało się ulubioną formą rozrywki i relaksu wśród naszych rodaków. Aby sprzęt służył nam przez długi czas, należy odpowiednio o niego dbać i regularnie czyścić. W dzisiejszym artykule przedstawimy sposoby na mycie grilla.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Zawód alpinista przemysłowy 0

Alpinista przemysłowy – praca na wysokości w podwieszeniu z wykorzystaniem technik wspinaczkowych. Aby zostać alpinistą przemysłowym należy ukończyć specjalny kurs organizowany przez stowarzyszenie IRATA. Ich system szkolenia uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie. Cały cykl szkolenia trwa 30 godzin, ale uprawnienia nie są wydawane na czas nieokreślony. Certyfikat wydany przez IRTA ważny jest przez 3 lata. Po upływie tego czasu należy odnowić uprawnienia. Ponowne ubieganie się o pozwolenie polega na odbyciu 4-dniowego szkolenia oraz ocenie asesora akredytowanego przez IRATA.

Szkolenie

Szkolenie polega na edukacji z zakresu bhp, dopasowania sprzętu, zapoznanie się ze sprzętem i linami, ćwiczeniach na drzewach i niższych budynkach. Następnie zajęcia prowadzone są na skałkach, aby przećwiczyć umiejętności w trudniejszych warunkach. Po kursie odbywa się jednodniowy egzamin praktyczny i teoretyczny.

Wymagania

Aby ubiegać się o certyfikat alpinisty przemysłowego, należy mieć ukończone 18 lat oraz brak przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu na wysokościach. Kluczowa jest także wytrzymałość fizyczna i psychiczna kandydata oraz brak lęku wysokości i lęku przed otwartymi przestrzeniami. Kandydat musi dobrze znosić skrajne warunki atmosferyczne – zimno, mróz, upał, silny wiatr.

Zawód alpinisty przemysłowego nie należy do najłatwiejszych profesji, ale jest odpowiednio wynagradzany. Praca z pewnością jest ciekawa i różnorodna, ale wymagająca dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl