Ostatnio na blogu
Malowanie nie obejdzie się bez… rozpuszczalnika!

Jeżeli właśnie kompletujesz zestaw narzędzi i produktów do malowania mieszkania, musisz pamiętać, że  farby, taśmy, wałki, pędzle, wiadra i kuwety to nie wszystko. Do każdego remontu należy się odpowiednio przygotować, uzbroić się na wypadek niechcianych niespodzianek, a także zakupić wszystko, co niezbędne jest do sprzątania po takim remoncie. Wśród narzędzi i produktów każdego malarza obowiązkowo musi znaleźć się rozpuszczalnik uniwersalny – dlaczego? 

Jak zadbać o rury kanalizacyjne?

Codziennie z naszych zlewów i łazienek wraz z wodą transportowane są liczne zanieczyszczenia – ogromna ilość resztek pokarmów, papiery, chusteczki, fekalia, a nawet nieroztropnie wyrzucane do toalety drobne śmieci często potrafiące pęcznieć. Nie wszystko z łatwością przepłynie przez nasze rury, jednakże zazwyczaj uświadamiamy to sobie i reagujemy, dopiero, gdy instalacja ulegnie awarii.

Jak usunąć glony, pleśń i grzyby z elewacji?

Zastanawiasz się skąd bierze się nieestetyczny zielony nalot na elewacji? Martwisz się, że Twoje tynki na zawsze będą szpeciły zabrudzenia tego typu? Są to glony, pleśń, grzyby i mchy, które na szczęście da się usunąć, a także zapobiegać ich powstawaniu. 

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Alpinizm przemysłowy – jaką uprząż wybrać? 0
Alpinizm przemysłowy – jaką uprząż wybrać?

Wybór odpowiedniej uprzęży asekuracyjnej zależy przede wszystkim od rodzaju uprawianej wspinaczki. Dobrze dopasowana uprząż jest standardowym wyposażeniem każdego wspinacza.  Dzięki niej możemy swobodnie i komfortowo wykonywać swoją pracę.

Uprząż robocza

Uprząż przemysłowa jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla osób pracujących na wysokości. Składa się ona z szerokich pasów udowych i biodrowych. Jest to pomocne i komfortowe wtedy, kiedy długo zwisa się nad ziemią. Ponadto uprząż asekuracyjna robocza wyposażona jest również w specjalistyczne mocowania i uchwyty, które mają za zadanie zapewnić stabilizację. Jest to istotne, ponieważ alpinista przemysłowy wykonuje swoją pracę w różnych pozycjach.

Odpowiedni rozmiar uprzęży asekuracyjnej

Kiedy już wybraliśmy rodzaj uprzęży, teraz musimy wybrać odpowiedni rozmiar. Jak to zrobić? Na początku zapnij pas biodrowy, który musi obejmować talię i nie może zsuwać się w dół. Następnie przejdź do regulacji pętli biodrowych.  Warto zdecydować się na model posiadający wyściółkę, która pozwoli wyeliminować obtarcia.

Przykładowo, modelem wartym polecenia jest uprząż AVAO BOD firmy PETZL. Pasy i taśmy udowe są szerokie i półsztywne, wyłożone oddychającą pianką. Dzięki temu komfort pracy będzie gwarantowany. Co najważniejsze uprząż w razie upadku rozkłada ciężar na taśmy barków, co pozwala zmniejszyć urazy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl