Ostatnio na blogu
Co należy wiedzieć o praniu tapicerki?

Plam na tapicerce niestety nie da się uniknąć. Podczas dalekich podróży nie sposób nie sięgnąć po kanapkę czy ulubiony napój, upilnować dzieci na tylnych siedzeniach czy żywiołowego pupila. Zabrudzone fotele to na szczęście jeszcze nie koniec świata – wystarczy regularnie poddawać je czyszczeniu, które można wykonać również samodzielnie, stosując odpowiednie pianki do prania tapicerki oraz uniwersalne płyny do prania dywanów, tapicerki etc. 

Przyjemny zapach to podstawa, czyli dlaczego odświeżacz powietrza jest taki ważny

Zapachy bardzo silnie oddziałują na ludzki mózg, a dokładniej na emocje. Z tego względu zostają zapamiętywane i mają ogromy wpływ na podejmowane przez nas decyzje. Zazwyczaj człowiek nie jest świadomy tego, że kieruje się powonieniem – jest to instynktowne i podświadome. Dodatkowo nikogo nie trzeba przekonywać, że brzydkie zapachy są po prostu zniechęcające i odrzucające, oraz że źle wpływają na nasze samopoczucie. Z miejsca, w którym czuć fetor, chcemy jak najszybciej uciec, a tam, gdzie pięknie pachnie, chcemy zostać na dłużej. Dlatego też powodzeniem od lat cieszą się odświeżacze powietrza, które niwelują nieprzyjemne aromaty i rozpylają miłą woń. Warto zwrócić uwagę, że nowoczesne preparaty zawierają aktywne nanocząsteczki i substancje, które usuwają brzydkie zapachy poprzez ich katalityczne utlenianie – takie propozycje znajdziecie również w naszym sklepie. 

Czyste kosze na śmieci

Śmietnik to niestety miejsce, które bardzo ciężko utrzymać w czystości. Kojarzy nam się z uporczywymi zabrudzeniami i nieprzyjemnym fetorem. Kosz na śmieci stanowi również istne siedlisko zarazków – liczne odpady zalegające w pojemniku, wilgoć i wysokie temperatury tworzą idealne środowisko dla mikroorganizmów chorobotwórczych i insektów. Przeciętny konsument zapewne zdaje sobie sprawę, że należy od czasu do czasu wyczyścić kosz, ale nie wie, jak szkodliwe może być to, co niewidoczne gołym okiem – usunięcie zabrudzeń w tym wypadku niestety nie wystarczy… Trzeba sięgnąć po profesjonalny płyn do mycia śmietników!

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Alpinizm przemysłowy – jaką uprząż wybrać? 0

Wybór odpowiedniej uprzęży asekuracyjnej zależy przede wszystkim od rodzaju uprawianej wspinaczki. Dobrze dopasowana uprząż jest standardowym wyposażeniem każdego wspinacza.  Dzięki niej możemy swobodnie i komfortowo wykonywać swoją pracę.

Uprząż robocza

Uprząż przemysłowa jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla osób pracujących na wysokości. Składa się ona z szerokich pasów udowych i biodrowych. Jest to pomocne i komfortowe wtedy, kiedy długo zwisa się nad ziemią. Ponadto uprząż asekuracyjna robocza wyposażona jest również w specjalistyczne mocowania i uchwyty, które mają za zadanie zapewnić stabilizację. Jest to istotne, ponieważ alpinista przemysłowy wykonuje swoją pracę w różnych pozycjach.

Odpowiedni rozmiar uprzęży asekuracyjnej

Kiedy już wybraliśmy rodzaj uprzęży, teraz musimy wybrać odpowiedni rozmiar. Jak to zrobić? Na początku zapnij pas biodrowy, który musi obejmować talię i nie może zsuwać się w dół. Następnie przejdź do regulacji pętli biodrowych.  Warto zdecydować się na model posiadający wyściółkę, która pozwoli wyeliminować obtarcia.

Przykładowo, modelem wartym polecenia jest uprząż AVAO BOD firmy PETZL. Pasy i taśmy udowe są szerokie i półsztywne, wyłożone oddychającą pianką. Dzięki temu komfort pracy będzie gwarantowany. Co najważniejsze uprząż w razie upadku rozkłada ciężar na taśmy barków, co pozwala zmniejszyć urazy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl