Ostatnio na blogu
Jak dbać o liny alpinistyczne?

Liny są niezbędnym elementem wyposażenia podczas górskich wspinaczek i zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo, dlatego należy o nie właściwie dbać. Aby lina alpinistyczna zachowała swe właściwości przez długi czas, trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Kategorie blog

Blog DlaAlpinisty.pl

Ciekawostki, porady, newsy z zakresu alpinistyki i nie tylko

Alpinizm przemysłowy – jaką uprząż wybrać? 0
Alpinizm przemysłowy – jaką uprząż wybrać?

Wybór odpowiedniej uprzęży asekuracyjnej zależy przede wszystkim od rodzaju uprawianej wspinaczki. Dobrze dopasowana uprząż jest standardowym wyposażeniem każdego wspinacza.  Dzięki niej możemy swobodnie i komfortowo wykonywać swoją pracę.

Uprząż robocza

Uprząż przemysłowa jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla osób pracujących na wysokości. Składa się ona z szerokich pasów udowych i biodrowych. Jest to pomocne i komfortowe wtedy, kiedy długo zwisa się nad ziemią. Ponadto uprząż asekuracyjna robocza wyposażona jest również w specjalistyczne mocowania i uchwyty, które mają za zadanie zapewnić stabilizację. Jest to istotne, ponieważ alpinista przemysłowy wykonuje swoją pracę w różnych pozycjach.

Odpowiedni rozmiar uprzęży asekuracyjnej

Kiedy już wybraliśmy rodzaj uprzęży, teraz musimy wybrać odpowiedni rozmiar. Jak to zrobić? Na początku zapnij pas biodrowy, który musi obejmować talię i nie może zsuwać się w dół. Następnie przejdź do regulacji pętli biodrowych.  Warto zdecydować się na model posiadający wyściółkę, która pozwoli wyeliminować obtarcia.

Przykładowo, modelem wartym polecenia jest uprząż AVAO BOD firmy PETZL. Pasy i taśmy udowe są szerokie i półsztywne, wyłożone oddychającą pianką. Dzięki temu komfort pracy będzie gwarantowany. Co najważniejsze uprząż w razie upadku rozkłada ciężar na taśmy barków, co pozwala zmniejszyć urazy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl